• In English
 • Міненерго передало енергетикам Харківщини чергову партію обладнання для відновлювальних робіт
  Міністерство енергетики України, опубліковано 01 лютого 2024 року о 18:05

  Під час робочої поїздки на Харківщину Міністр енергетики України Герман Галущенко передав енергетикам АТ «Харківобленерго» партію обладнання для проведення відновлювальних робіт. 

  Протягом січня 2024 року з гуманітарного хабу Міненерго на підприємство надійшло три вантажі устаткування, зокрема трансформаторні підстанції, укомплектовані силовими трансформаторами, понад 137 км алюмінієвих проводів, роз’єднувачі, ізолятори та серверне обладнання. 

  «Це обладнання, яке надходить до нашого гуманітарного хабу з 36 країн світу. Також харківські енергетики отримали устаткування, закуплене за кошти Фонду енергетичної підтримки, створеного у 2022 році спільно з єврокомісаром з енергетики Кадрі Сімсон. На сьогодні у Фонді накопичено понад 400 мільйонів євро - усі кошти йдуть і будуть надалі спрямовуватися на відновлення енергосектору, зокрема в таких постраждалих областях, як Харківська», - розповів Герман Галущенко.

  Загалом з лютого 2022 року за координації Міненерго енергетики Харківщини отримали 502,4 тонни гуманітарної допомоги від партнерів у вигляді енергетичного обладнання, зокрема 150 генераторів та 134 трансформатори. За кошти Фонду енергетичної підтримки були, зокрема, закуплені і передані автомобільні гідравлічні підйомники. Загальні потреби у фінансуванні, подані енергетичними підприємствами Харківської області та схвалені Робочою групою Міненерго, становлять майже 40 мільйонів євро. Закуплене устаткування розподілене між підприємствами оператора системи розподілу, генерації електроенергії, теплокомуненерго та газопостачання. 

  Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов наголосив, що відповідне устаткування є надзвичайно важливим для регіону, який продовжує зазнавати щоденних ворожих атак: «Харківська область серед деокупованих територій - одна з найбільш постраждалих і має досить великі руйнування. 64 населені пункти, що розташовані на самому прикордонні, наразі без електроенергії. І там потрібно не відновлювати, а фактично будувати з нуля».

  Керівник АТ «Харківобленерго» Костянтин Логвиненко подякував Міненерго та міжнародним партнерам за допомогу та зауважив, що ремонтні і відновлювальні роботи регулярно проводяться на всіх територіях, до яких енергетики мають доступ: «Матеріали не залежуються на складі, ми постійно забираємо обладнання і використовуємо його для проведення відновлювальних робіт».