• In English
 • Міненерго і Німецька східна бізнес-асоціація домовилися про сприяння проектам із “зеленого” відновлення українського енергосектору
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 березня 2023 року о 20:23

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів у Берліні зустріч з представниками німецьких компаній, що входять до Німецької східної бізнес-асоціації (German Eastern Business Association). Під час зустрічі сторони підписали меморандум про рамкове співробітництво.

  Сторони домовилися посилювати українсько-німецьке енергетичне партнерство, а також засвідчили прагнення забезпечити стабільну роботу енергетичного сектору України та розбудову сталої та стійкої енергетичної системи майбутнього.

  Меморандум передбачає обмін досвідом між сторонами у прискоренні переходу до зеленої енергетики, реалізацію регулярних спільних форматів співпраці з питань інтеграції енергетичного ринку України з європейським, а також підтримку зеленого відновлення в рамках спільної реалізації пілотних проєктів енергетичної реконструкції в Україні за рахунок інвестицій німецького бізнесу.

  Герман Галущенко звернув увагу на значний потенціал для розвитку зелених технологій у рамках відновлення і відбудови українського енергосектору.

  “Відновлювана енергетика – це більше, ніж просто питання клімату. Це важлива частина майбутнього української енергосистеми, яка буде стійкою до військових викликів і відбудовуватиметься на принципах сталого розвитку. Інвестиції у цю галузь – це внесок в енергетичну безпеку всієї Європи”, - наголосив він.

  Міністр подякував німецькому бізнесу за виявлену зацікавленість відповідними проектами і наголосив, що Міненерго максимально сприятиме їх роботі в Україні.