• In English
 • Міненерговугілля та представники Посольства Канади обговорили питання зміцнення енергетичної безпеки

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань євроінтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч із представниками Посольства Канади в Україні.

  Під час зустрічі обговорили питання розвитку енергетичного сектору в Україні та зміцнення енергетичної безпеки. Наталія Бойко поінформувала про імплементацію європейського законодавства та формування ринків газу та електроенергії з метою інтеграції до європейських енергетичних ринків, як це й передбачено планом заходів із впровадження Енергетичної стратегії України. Важливими кроками на шляху реформування є анбандлінг НАК «Нафтогаз України», створення підприємства «Магістральні газопроводи України», яке має стати сертифікованим оператором постачання газу, а також реформа корпоративного управління НЕК «Укренерго» відповідно до Третього енергетичного пакета ЄС.

  Також Наталія Бойко підкреслила важливість роботи фахівців Міненерговугілля над проектом законодавчих пропозицій щодо створення засад державної політики у сфері енергетичної безпеки України, що наразі напрацьовується Міністерством.

  Під час зустрічі сторони відзначили регіональну співпрацю України та Канади, зокрема, західних областей України з провінцією Альберта.

  Зустріч засвідчила розуміння та підтримку канадської сторони щодо реформування енергетичної галузі на засадах європейських та світових принципів ринкової економіки, а також використання транзитного потенціалу України.

  Від канадської сторони участь у розмові взяли Адам Барболет, керівник комерційного відділу та старший радник з питань розвитку бізнесу Посольства Канади в Україні та Єлизавета Журавська, радник з питань бізнесу Посольства Канади в Україні.

  Довідково

  11 липня 2016 р. в Києві у рамках офіційного візиту Прем’єр-міністра Канади Дж. Трюдо було підписано Угоду про вільну торгівлю між Канадою та Україною.

  Положення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою забезпечують поглиблення торговельного та економічного співробітництва. Угода набула чинності 1 серпня 2017 р.