• In English
  • Міненерговугілля має позбутися функцій з управління державними підприємствами, – Ігор Насалик

    У Міненерговугілля відбулось експертне обговорення питань статусу імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні (ЕІТІ або ІПВГ), а також користування приватними енергопостачальними організаціями енергорозподільчими мережами, що належать державі.

    Під час зустрічі з експертами урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», яка проведена згідно з Планом заходів з виконання Антикорупційної програми Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на 2018-2020 роки, Ігор Насалик зазначив, що Міненерговугілля має позбутися функцій з управління державними підприємствами.

    Ігор Насалик поінформував гостей про функції Міненерговугілля та сферу відповідальності, а також заходи Міненерговугілля з метою реформування корпоративного управління державними енергетичними підприємствами.

    «Міністерство має здійснювати виключно формування політики та нормативно-правової бази у сфері енергетики. Ні господарська діяльність державних підприємств, ні управління їх майном не повинні координуватись міністерством, що унеможливить будь-які корупційні ризики», - переконаний Міністр.

    Олена Павленко, президент Діксі груп, доповіла про статус імплементації ЕІТІ та готовність проектів документів для підготовки Звіту ЕІТІ, а саме: Положення про Багатосторонню групу зацікавлених осіб; Звіту ЕІТІ за 2017 рік; Звіту ЕІТІ за 2018 рік; оновлення постанови Кабінету Міністрів України  щодо імплементації ІПВГ відповідно до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

    Багатостороння група зацікавлених осіб повинна затвердити нові форми звітності ІПВГ, а також технічне завдання на підготовку Звіту. Тому потребує врегулювання питання статусу Багатосторонньої групи та прийняття нею рішень щодо підготовки Звіту за 2017 рік.

    Представники громадськості, зокрема Володимир Демиденко, президент Антикорупційної громадської спілки «Совість», порушив питання належного контролю, відповідальності та прозорих фінансових умов щодо використання державних енергорозподільчих систем та запропонував заходи з децентралізації як спосіб розв’язання проблем збереження, оновлення та розвитку розподільчих енергетичних мереж.

    Фахівці Міненерговугілля надали інформацію щодо порушених громадськістю проблем. За підсумками зустрічі домовилися про спільне з громадськістю опрацювання проблемних питань та оперативне їх вирішення.