• In English
 • Міненерго: Україна запрошує італійський бізнес до співпраці в енергетиці
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 червня 2021 року о 11:32

   Розвідка та транспортування газу, нафтопереробка, високоманеврова генерація та системи накопичення, воднева енергетика – все це сфери, в яких італійський бізнес може плідно працювати спільно з українськими партнерами.

  Про це заявив 10 червня 2021 р. заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час виступу на бізнес-форумі «Україна-Італія – партнерство та можливості». Форум відбувається в рамках офіційного візиту до України Міністра закордонних справ Республіки Італія, Луїджі ді Майо.

  «Ми маємо розвинену та розгалужену енергетичну інфраструктуру, тому я запрошую контактувати з UkraineInvest та Міненерго, починати бізнес в Україні», – сказав Ярослав Демченков, звертаючись до представників італійських компаній.

  Виступаючи перед підприємцями та дипломатами, заступник Міністра коротко зупинився на основних перевагах енергетичного сектору України та можливостях для розвитку. Серед останніх Ярослав Демченков виділив створення нових потужностей для балансування, що сприятиме розвитку відновлювальної енергетики. «В 10-річній перспективі нам потрібно створити до 2 ГВт систем накопичення електроенергії (energy storage). Також гострою потребою для України є створення потужностей для високоманеврової генерації – потреба в них становить теж 2 ГВт», – підкреслив він. 

  Цікавою для великих італійських компаній може бути співпраця у нафтогазовій галузі. «Найбільш привабливими для іноземних партнерів я вважаю напрямки зберігання, переробки й транспортування природного газу. Також цікавими є нафтопереробка та торгівля нафтопродуктами», – сказав заступник Міністра. За його словами, сильними сторонами України в такій співпраці є наявність однієї з найпотужніших у світі ГТС, яка має інтерконектори на кордоні з країнами ЄС, та найбільші в Європі підземні сховища газу.

  Ярослав Демченков окремо звернув увагу підприємців на перспективах водню як енергоносія майбутнього. Розвиток водневої енергетики і, зокрема, виробництва «зеленого» водню, є одним з пріоритетів ЄС. «Наразі ми готуємо водневу стратегію та вивчаємо потенціал розвитку внутрішнього споживання водню через пілотні проекти у промисловості та транспортній інфраструктурі. Надалі такі проекти будуть масштабовані. Ми також досліджуємо можливості та потужності української ГТС для забезпечення транспортування відновлюваного водню», – зазначив заступник Міністра.

  З огляду на значний потенціал та наявну інфраструктуру Україна прагне стати повноцінним партнером ЄС у реалізації Європейської водневої стратегії.