• In English
 • Міненерго та Держенергоефективності розробили законопроект, націлений на зняття бар’єрів для ЕСКО-закупівель на об’єктах державної та комунальної форми власності

  Міністерство енергетики та Держенергоефективності розробили законопроект, націлений на зняття бар’єрів для ЕСКО-закупівель на об’єктах державної та комунальної форми власності.

  Для досягнення цієї мети законопроектом передбачається приведення у відповідність закону щодо енергосервісу до Закону України «Про публічні закупівлі».

  Як наслідок, очікується подальше функціонування та мультиплікація енергосервісу як дієвого інструменту для:

  - зменшення споживання енергоресурсів об’єктами державної і комунальної форми власності;

  - скорочення витрат на оплату комунальних послуг;

  - відновлення інвестування в об’єкти державної та комунальної форми власності;

  - підвищення комфорту перебування у бюджетних установах.

  «Енергосервіс став дієвим інструментом, щоб залучати інвестиції в модернізацію шкіл, дитсадків, лікарень та інших бюджетних установ. На сьогодні маємо понад 500 укладених ЕСКО-договорів у бюджетній сфері. Економія енергоспоживання за різними проектами становить від 20% до 70%. Тому важливо законодавчо забезпечити продовження енергосервісу в Україні», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  На сьогодні законопроект опрацьовується із іншими ЦОВВ. Очікується якнайшвидше його погодження Мінекономіки, Мінрегіоном та Мінфіном.