• In English
 • Міненерго щотижнево проводитиме наради для контролю за процесом підготовки до опалювального сезону 2021/2022
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 травня 2021 року о 17:35

  Сьогодні, 28 травня, перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко провів нараду з ключовими учасниками підготовки до проходження осінньо-зимового періоду – НЕК «Укренерго» та НАЕК «Енергоатом» з метою посилення координації дій у процесі підготовки.

  Міненерго розроблено та надіслано на погодження до зацікавлених ЦОВВ План заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду та його проходження. Наразі триває опрацювання поданих пропозицій і підготовка до подання на розгляд Кабінету Міністрів для затвердження відповідним розпорядженням Уряду.

  Водночас, за словами Юрія Власенко, Міністерство, не чекаючи затвердження Плану заходів, спільно з підприємствами електроенергетичного комплексу вже  виконали низку завдань.

  По-перше, оптимізовано планові річні графіки ремонтів і модернізації (реконструкції) обладнання електростанцій, зокрема, роботу енергоблоків АЕС.

  Така оптимізація дозволила збільшити потужність ДП «НАЕК «Енергоатом» в енергодефіцитний період і максимально залучити енергоблоки АЕС до роботи під час проходження осінньо-зимового періоду 2021/2022 року.

  По-друге, затверджено оновлений Прогнозний баланс електроенергії об'єднаної енергетичної системи України на 2021 рік, яким, серед іншого, передбачено збільшення обсягів виробництва на АЕС на 6,1 млрд кВт год в порівнянні із попередньою оцінкою.

  На підставі актуалізованого балансу та з урахуванням очікуваних режимів роботи енергосистеми під час ОЗП 2021/2022 Міністерством готується оновлення графіку накопичення обсягів вугілля та резервного палива на 2021 рік.

  По-третє,  триває накопичення вугілля на складах ТЕС. Зокрема, з моменту закінчення ОЗП (01.04.2021) запаси вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ зросли на 625 тис. тонн, досягнувши показника в 1,2 млн тонн.

  За підсумками наради вирішили, що після затвердження Урядом Плану заходів такі наради (в розширеному складі) будуть поводитись в Міністерстві щотижня на регулярній основі з метою контролю за виконанням Плану заходів у встановлені терміни.