• In English
 • Міненерго: Потрібно максимально скоротити терміни синхронізації ОЕС України з ENTSO-E, врахувавши всі виклики 
  Міністерство енергетики України, опубліковано 05 липня 2021 року о 17:39

  Сьогодні під головуванням Міністра енергетики України Германа Галущенка відбулося чергове засідання Робочої групи щодо супроводження процесу інтеграції об'єднаної енергетичної системи України з об'єднанням енергетичних систем держав – членів Європейського Союзу.

  Учасники обговорили часові рамки ключових етапів переходу ОЕС України на паралельну роботу з енергосистемою континентальної Європи та можливі ризики під час синхронізації ОЕС України з ENTSO-E.

  Тестова робота енергосистеми в ізольованому режимі запланована на лютий 2022 року. Учасники погодилися, що варто бути готовими до ситуації, коли із незалежних від української сторони причин, в ізольованому режимі вітчизняним ОЕС доведеться попрацювати довше, ніж три дні.

  «Це дуже серйозний виклик. Тому розрахунок усіх величин повинен бути зроблений з відповідним запасом», - акцентував перший заступник Міністра енергетики України Юрій Власенко.

  Щодо термінів, учасники робочої групи погодилися, що потрібно максимально їх скоротити, врахувавши усі, як внутрішні, так і зовнішні виклики та загрози.

  Для мінімізації внутрішніх ризиків потрібно здійснити належний ремонт обладнання та вирішити питання із забезпеченням паливом.

  «Треба пропрацювати шляхи можливої фінансової збалансованості компаній, які братимуть участь у забезпеченні проходження ізольованого режиму», - зазначив Юрій Власенко.

  На засіданні, запланованому на наступний тиждень, домовилися заслухати оцінку ризиків кожним з учасників та обговорити прогнозний перелік обладнання, що буде задіяне в період роботи ОЕС в ізольованому режимі.