• In English
 • Мінекономрозвитку реформує сферу торговельного захисту

  Сьогодні, 28 лютого, Уряд схвалив зміни до законів у сфері торговельного захисту. Чинні закони, які регулюють цю сферу, були прийняті ще у 1998 році. З того часу відбулися значні зміни у міжнародній торгівлі та практиці проведення торговельних розслідувань.

  “Одним з важливих завдань Уряду є забезпечення українського бізнесу прозорим та передбачуваним механізмом захисту внутрішнього ринку. Тому ми розробили зміни до чинних законів, які дозволять розширити можливості національних виробників у захисті їх інтересів від демпінгового імпорту”, - наголосив Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

  Чинні закони у цій сфері не відповідають вимогам СОТ та сучасній міжнародній практиці, обмежують можливості захисту української промисловості, не містять чіткого розділення повноважень між компетентними органами, мають недосконалий механізм проведення торговельних розслідувань та застосування заходів, а також містять термінологічні неточності.

  “У світі посилюється використання протекціонізму іноземними країнами, тому заходи торговельного захисту становили майже 47% усіх пов’язаних з торгівлею обмежувальних заходів протягом 2016-2017 років. Зміни, які ми пропонуємо, дозволять українським виробникам отримати кращі механізми використання інструментів торговельного захисту в Україні”, - зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України.

  Законопроектами пропонується прийняти нову редакцію трьох законів та внести зміни в супутні закони. Зміни стосуються, серед іншого: запровадження двоетапного проведення розслідувань та чітке дотримання строків їхнього проведення, розмежування та уточнення повноважень і функцій компетентних органів, врегулювання участі бізнесу в розслідуваннях та запровадження механізму внесення імпортером фінансової гарантії у вигляді грошової застави (для сплати особливих видів мит).

  Варто зазначити, що до розробки законопроектів були залучені представники профільного Комітету Верховної Ради з питань економічної політики.

  Більше про зміни до законів у презентації за посиланням: http://bit.ly/2F8qyf1.

  Довідково

  Мінекономрозвитку підготувало законопроекти разом з проектом технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та за участі провідних європейських експертів. Зміни до законодавства було обговорено на засіданні Робочої групи з питань міжнародної торгівлі Американської торговельної палати в Україні та представлено на засіданні Громадської ради при Мінекономрозвитку.