• In English
 • Мінекономрозвитку провело консультації щодо реформування сфери захисту інтелектуальної власності та концесійного законодавства з партнерами в США
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 13 березня 2018 року о 19:22

  5-9 березня заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук у рамках робочого візиту відвідав Офіс торгового представника Сполучених Штатів Америки.

  Як відомо, через недостатній рівень захисту прав інтелектуальної власності Україна щороку потрапляє до «Спеціальної доповіді 301» Торгового представника США. Завдяки злагодженим діям Мінекономрозвитку американський Уряд надав Україні 120 днів до кінця квітня 2018 року на врегулювання цього питання.

  Головною метою візиту Михайла Тітарчука стало недопущення втрати торгових преференцій для українських товарів в рамках системи GSP (Генералізована Система Преференцій). Михайло Тітарчук розповів американським партнерам про досягнутий Україною прогрес у сфері врегулювання захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Мінекономрозвитку розробило пакет відповідних законопроектів, частину з яких Верховна Рада вже ухвалила у першому читанні.

  Одна з таких ініціатив - ухвалений в першому читанні Верховною Радою проект закону №7466 про організації колективного управління (ОКУ). За новим законом організації будуть зобов’язані постійно звітувати про свою діяльність, повідомлятимуть митцю про використання його творів, належну йому винагороду тощо. Після набуття чинності проектом закону №7466 автори отримають реальні механізми впливу на діяльність організацій колективного управління аж до звільнення керівника. У свою чергу зручність і зрозумілість системи для користувачів збільшить збори, які надходитимуть правовласникам.

  «Інтелектуальна власність у США – це 38% ВВП. 60% вартості будь-якого iPhone - інтелектуальна власність. Це дає чудове розуміння того, чому американці надають цьому питанню першочерговий пріоритет. Наш Уряд почав на законодавчому рівні реалізовувати низку ініціатив, покликаних встановити кращий рівень правового захисту інтелектуальної власності в Україні. Це забезпечить значне збільшення доходів авторів від реалізації їхніх прав на винаходи та твори», - відзначив Михайло Тітарчук.

  Крім того, в офісі International Finance Corporation Михайло Тітарчук обговорив розвиток ДПП в Україні. Заступник Міністра презентував законопроект про концесії, який найближчим часом буде внесено на розгляд Парламенту. Його прийняття відкриє нові можливості для інвесторів та надасть поштовх для реалізації багатьох масштабних інфраструктурних проектів. Мінекономрозвитку вже найближчим часом сформує перелік потенційних проектів ДПП та концептуальне бачення розвитку державно-приватного партнерства на найближчі декілька років.