• In English
 • Мінекономрозвитку презентувало ідею мобільного додатка для споживачів та бізнесу
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 14 вересня 2018 року о 17:02

  Міністерство економічного розвитку та торгівлі пройшло до півфіналу лабораторії проектів для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС EU Association Lab.

  Конкурсна програма покликана реалізовувати інноваційні проекти щодо:

  • ринкового нагляду;
  • законодавства про компанії та корпоративне управління;
  • державних закупівель;
  • стратегій інтеграції до цифрового ринку ЄС;
  • сталого управління лісовими ресурсами.

  Мобільний додаток «Я - Inspector», над ідеєю якого працює Міністерство, - це інструмент для отримання інформації про небезпечну нехарчову продукцію за допомогою смартфона.

  Це працюватиме так: якщо споживач виявить небезпечний товар (наприклад, вибухнула праска), він може зайти до додатка, вибрати категорію продукції та своє місцезнаходження, завантажити фотографію товару та відправити повідомлення. Скарга про небезпечну продукцію надійде до відповідного органу, який зможе ініціювати перевірку та застосувати санкції до компанії, що виробляє чи розповсюджує такий товар. Таким чином кожен може спробувати себе в ролі інспектора та сприяти вилученню небезпечної продукції з ринку.

  Додаток матиме важливі переваги для бізнесу: ритейлери зможуть швидко дізнатися про продукцію з високим ступенем ризику та відмовитися від її придбання.

  Ідея мобільного додатка є цінною для реалізації Угоди про асоціацію. Активна участь громадян в контролі за небезпечною продукцією допоможе зробити систему ринкового нагляду прозорою і прискорити утворення єдиного безпечного простору з ЄС.

  У разі проходження команди проекту мобільного додатка «Я – Inspector» до фіналу конкурсної програми ідею буде доопрацьовано. Команда отримає фінансування, технічну підтримку та протестує прототип мобільного додатка.