• In English
 • МІнекономрозвитку: Потік туристів із Португалії до України у 2018 році зріс майже на 11%
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 12 березня 2019 року о 17:22

  12 березня 2019 року у Лісабоні делегація Мінекономрозвитку взяла участь у «Форумі розвитку туризму Україна-Португалія». Захід організований Посольством України в Португальській Республіці, Торгово-промисловою палатою України та Торговою палатою «Португалія-Україна».

  У відкритті Форуму взяли участь директор департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку Оксана Сердюк, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець, голова Інституту туризму Португалії Луіш Араужу, голова Торгової палати «Португалія-Україна» Жорже Кошта Олівейра, депутат Асамблеї Португальської Республіки Рікарду Бешіга.

  Оксана Сердюк у своєму виступі відзначила якісні зрушення в структурі в’їзного туристичного потоку до України. Так, зокрема, в 2018 році зафіксовано зростання обсягів туристичних потоків з неприкордонних країн: Ізраїлю - 317,8 тис. осіб (+21,7%), Німеччини - 237,9 тис. осіб (+13,3%), Великобританії - 116 тис. осіб (+47,3%).

  За словами Оксани Сердюк, у 2018 році 21,7 тис. громадян Португалії відвідали Україну. Це на 10,7% більше, ніж за рік до того. Зростання ж в’їзду громадян України до Португалії у 9,4 раза до 8,6 тис. осіб досягнуто завдяки запуску прямого авіарейсу між країнами двічі на тиждень.

  «Зміни в структурі туристичного потоку в цілому стали результатом активізації просування України на міжнародному туристичному ринку, двостороннього співробітництва між Україною та іншими країнами, а також збільшення обсягів пропозиції прямого та бюджетного авіасполучення», - додала директор департаменту туризму і курортів Мінекономрозвитку.

  У Форумі також взяли участь представники українського та португальського туристичного бізнесу, готелів, транспортних та логістичних компаній, регіональних торгово-промислових палат обох країн та Міністерства економіки Португалії.

  Учасники Форуму відзначили важливість поглиблення діалогу та продовження співпраці між двома країнами в туристичній сфері. В рамках заходу також відбулось обговорення можливих шляхів інтенсифікації співпраці та створення нових туристичних продуктів за участі українських туроператорів та представників місцевих органів влади Португалії.