• In English
 • Мінекономіки закликає ліцензованих посередників у працевлаштуванні за кордоном не зволікати з поданням декларацій, — Тетяна Бережна
  Міністерство економіки України, опубліковано 29 березня 2024 року о 11:20

  Ліцензованим суб’єктам господарювання, що надають послуги у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном та мають наміри продовжувати працювати в цій сфері, варто не зволікати з поданням відповідних декларацій. Адже термін дії ліцензій спливає 14 квітня. Про це розповіла заступник Міністра економіки Тетяна Бережна.

  «Минулого року ми суттєво спростили регуляторну політику в цій сфері. Провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном відтепер здійснюється за декларативним принципом. Відтак, отриманні до оптимізації законодавства ліцензії втрачають чинність 14 квітня. Для того, що пройти дуже просту та зрозумілу процедуру декларування, суб’єкти з працевлаштування, що працювали на підставі ліцензій, мали пів року. І частина з них подали відповідні декларації, забезпечивши собі безперервність роботи. У решти залишилось не так багато часу, але він є. Отже, закликаємо не зволікати з поданням декларацій в разі, якщо вони планують провадити таку діяльність», - зазначила Тетяна Бережна.

  Заступник Міністра підкреслила, що законодавство дозволяє відповідну діяльність лише особам, включеним до відповідного переліку суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, та в межах укладених зовнішньоекономічних договорів. За порушення закону передбачені серйозні штрафні санкції.

  Зазначимо, що на сьогодні із загального числа включених до переліку на основі поданої декларації осіб понад 80% - суб'єкти, що раніше працювали на основі ліцензії.

  Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном» набув чинності в жовтні 2023 року. Закон посилює захист українських трудових мігрантів, спрощує ведення бізнесу з працевлаштування за кордоном для компаній, що працюють легально, та передбачає значне покарання для нелегальних компаній-посередників.

  З інформаційними матеріалами про адміністративні послуги у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном можна ознайомитись тут.