• In English
 • Мінекономіки спільно з ЄІБ працюють над забезпеченням доступного фінансування для українського бізнесу, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 лютого 2024 року о 17:27

  Фінансування приватного сектору та інвестиційних проектів державних компаній, методологічна підтримка управління публічними інвестиціями та подальша участь Європейського інвестиційного банку у відновленні Україні – такі теми обговорили під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з делегацією Європейського Інвестиційного Банку. 

  Від європейської сторони участь у заході взяли голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон директор з кредитних операцій у країнах із розширенням та сусідством з ЄС Ліонель Рапай, керівник директор відділу кредитування в державному секторі у країнах Східної Європи Рафал Рибацький та cтарша кредитна офіцерка ЄІБ у державному секторі в країнах Східної Європи Анастасія Харлан, з української – заступник Міністра Володимир Кузьо.

  «Ми вдячні Європейському Інвестиційному Банку за активну підтримку інвестиційних проектів державних та приватних компаній, в тому числі малого та середнього бізнесу, в Україні. ЄІБ - одна з найбільших фінансових інституцій ЄС, яка підтримує стійкість економіки України та надає пряме фінансування, гарантії для українських банків та технічну допомогу. Це має велике значення  з огляду на імплементацію Плану України в рамках Ukraine Facility та подальший процес відновлення України», - зазначила Юлія Свириденко.

  Юлія Свириденко наголосила, що українському бізнесу потрібен імпульс до розвитку, Україні потрібно стимулювати аграрне виробництво, металургію, деревообробку – це що стимулюватиме економіку. 

  Представники ЄІБ зазначили, що залучатимуть не лише свої ресурси, а також залучатимуть партнерів до забезпечення доступного фінансування для українського бізнесу.

  «Поряд із задоволенням нагальних потреб важливо розбудувати програмну та інституційну спроможність і залучити фінансування, щоб забезпечити швидке розгортання успішних програм для збільшення зацікавленості міжнародних інвесторів до українського бізнесу. Рання взаємодія з донорами для забезпечення фінансових зобов’язань на 2025 рік має бути частиною стратегії фінансового планування, щоб зберегти імпульс у реалізації програм, розпочатих у 2024 році», - підкреслила Юлія Свириденко.

  Довідково

  На сьогодні акціонерами Європейського інвестиційного банку є 27 країн Європейського Союзу. ЄІБ здійснює не тільки кредитну діяльність, але й виступає найбільшим позичальником грошових ресурсів на міжнародних фінансових ринках капіталу. Україна співпрацює з ЄІБ з 2004 року.