• In English
 • Мінекономіки провело публічні консультації з напрямку «Дослідження, інновації та конкурентоспроможність» у рамках розробки НПЕК
  Міністерство економіки України, опубліковано 09 січня 2024 року о 11:34

  Міністерство економіки України провело публічні консультації з напрямку «Дослідження, інновації та конкурентоспроможність» у рамках розробки Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК). Зустріч відбулась 8 січня 2024 року.

  Участь у заході взяли представники Міністерства економіки України, аналітичного центру DiXi Group, неурядових організацій, учасники енергетичних ринків, представники державних органів та органів місцевого самоврядування.

  Голова правління ГО Greencubator, учасник експертної групи з підготовки проекту НПЕК Роман Зінченко розповів про методологію розробки НПЕК та про напрям «Дослідження, інновації та конкурентоспроможність». Зокрема, він підкреслив важливість потреби у відповідному оновленні освітніх та наукових пріоритетів, цілеспрямованому залучені інвестицій для розвитку в Україні внутрішнього виробництва та експорту енергетичних і кліматичних технологій.

  «Реалізація вже задекларованих нашою державою амбіцій в секторі енергетики та клімату потребує подолання суттєвих технологічних, кваліфікаційних та регуляторних прогалин. Це та необхідна модернізація, яка прокладе шлях сотням тисяч громадян України до професій майбутнього, а українській економіці дасть точку входу до європейської і світової низьковуглецевої економіки», - розповів Роман Зінченко.

  Між учасниками відбулась жвава дискусія. Коментарі та пропозиції, які були озвучені на консультаціях, будуть враховані у подальшій розробці Плану.

  Нагадуємо, НПЕК є стратегічним документом, який спрямований на узгодження енергетичної та кліматичної політики для забезпечення сталого розвитку України. Підготовка Плану є зобов’язанням України перед Енергетичним Співтовариством згідно з Регламентом (ЄС) 2018/1999. Окрім того, НПЕК є передумовою для розподілу фінансової допомоги ЄС згідно з Ukraine Facility (спеціального Плану для фінансування потреб відбудови та реконструкції України). НПЕК готується відповідно до чітких вимог Регламенту, а також з урахуванням досвіду підготовки подібних документів державами-членами ЄС.