• In English
 • Мінекономіки посилює координацію з іноземними державами, їх інституціями та виробниками у сфері протимінної діяльності
  Міністерство економіки України, опубліковано 11 квітня 2024 року о 11:38

  Делегація Міністерства економіки України взяла участь у 20-му Міжнародному симпозіумі з протимінної діяльності, який в цьому році відбувся у м. Цавтат (Дубровник), Республіці Хорватія.

  Також від України у заході взяли участь представники Міноборони, Міндовкілля, МВС, ДСНС та ДССТ.

  Програма Міжнародного симпозіуму передбачала проведення декількох панельних дискусій, зокрема про шляхи фінансування сфери протимінної діяльності в Україні, нові технології та національні досягнення в цій сфері.

  Учасники заходу обговорювали останні наукові й практичні здобутки у сфері протимінної діяльності, інноваційні та сучасні рішення в ній з особливим акцентом на Україні.

  У ході обговорень національних досягнень представники Мінекономіки також проінформували учасників, зокрема, про розробку Національної стратегії протимінної діяльності до 2033 року, яка визначає напрями формування та реалізації державної політики у сфері протимінної діяльності.

  Під час дискусій представники української делегації наголосили на важливості максимальної та ефективної взаємодії між Україною та міжнародними партнерами у сфері гуманітарного розмінування. Як було підкреслено, фінансова підтримка з боку країн-донорів, міжнародних організацій та фінансових інституцій відіграє ключову роль у зборі необхідних ресурсів для комплексних зусиль України з діяльності гуманітарного розмінування та для відновлення сільськогосподарського виробництва на територіях, забруднених мінами. Також було наголошено на необхідності розробки системи пріоритезації завдань у протимінній діяльності.

  В рамках Симпозіуму за ініціативи Мінекономіки України відбулася нарада за участі представників Хорватського центру з протимінної діяльності – Центру випробувань, розвитку та навчання й українських міністерств та служб. Під час заходу учасники предметно обговорили сфери обміну досвідом та подальшу співпрацю.