• In English
 • Мінекономіки: Ще 2 об’єкти ДП “Укрспирт” переходить у приватну власність

  В Україні продовжується створення конкурентного ринку виробництва спирту. На минулому тижні було приватизовано ще 2 об’єкти спиртової галузі.

  Так, 4 березня відбувся аукціон з продажу окремого майна Вишняківського місця провадження діяльності та зберігання спирту. За об'єкт приватизації на торгах змагалися 6 компанії, а стартова ціна зросла в 4,8 раза – зі стартових 21,2 млн грн до 101,2 млн грн.

  Об'єкт розташований в селі Вишняки Хорольського району Полтавської області, був заснований ще в 1776 році та модернізований у 2015 р.

  Також 5 березня на аукціоні ДП “Прозоррo.Продажі” було приватизовано окреме майно Тхорівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт”. За право власності на актив на відкритих торгах змагалися 4 учасників, які збільшили ціну у 3,5 раза – зі стартових 21, 6 млн грн до 75 млн грн.

  Активи зосереджені у двох локаціях Сквирського району на Київщині: селі Тхорівка та місті Сквира. Підприємство володіє будівлями та спорудами, а також технологічним обладнанням, необхідним для виробництва спирту.

  Успішна приватизація цих активів є частиною демонополізації спиртової галузі, що стартувала у 2020 році. За результатами прозорих аукціонів державний бюджет має отримати близько мільярда гривень, а найголовніше - розпочалося формування нового конкурентного ринку спирту.

  Загалом на приватизацію держава виставить 41 МПД, що входять до держпідприємства “Укрспирт” та ще 37 об’єктів, що об'єднані в концерн “Укрспирт”.

  Детальніше про приватизацію спиртової галузі та найближчі аукціони: https://bit.ly/3uWLWLA