• In English
 • Мінекономіки продовжує впроваджувати європейські та міжнародні підходи у питанні боротьби з небезпечними хворобами тварин
  Міністерство економіки України, опубліковано 23 червня 2021 року о 11:04

  Мінекономіки продовжує впроваджувати європейські та міжнародні підходи у питанні боротьби з небезпечними хворобами тварин.

  18 червня 2021 року Мін’юст зареєстрував наказ від 29 квітня 2021 року № 895-21 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів щодо здоров’я риб».

  Документ визначає порядок здійснення заходів з профілактики, діагностики, повідомлення про підозру та виникнення, ліквідації інфекційних захворювань риб, а саме:
  1) інфекційного гематопоетичного некрозу риб;
  2) вірусної геморагічної септицемії риб;
  3) інфекційної анемії лососевих.

  Наказом передбачено застосування кращих світових практик щодо запобігання та боротьби з зазначеними захворюваннями риб відповідно до процедур, які застосовуються у країнах-членах ЄС, а також рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ).

  Прийняття та реалізація положень зазначених документів сприятимуть:
  - зниженню ризиків виникнення та розповсюдження захворювань риб на території України;
  - своєчасному інформуванню відповідальних органів влади у разі виникнення захворювань риб на території України;
  - встановленню зрозумілого порядку дій для всіх рівнів органів влади, а також порядку взаємодії між органами влади та утримувачами риби, у разі виникнення захворювань риби.
  Це забезпечить додатковий захист тварин від ризику їх інфікування небезпечними хворобами, що дозволить уникнути фінансових збитків як державі, так і підприємцям.