• In English
 • Мінекоенерго створило робочу групу для опрацювання перспектив сталого розвитку відновлюваної енергетики
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 16 жовтня 2019 року о 19:32

  Мінекоенерго створило робочу групу для опрацювання перспектив сталого розвитку відновлюваної енергетики. Зазначена робоча група, яка буде складатись  з представників інвесторів у об’єкти ВДЕ,  працюватиме під головуванням Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля з метою напрацювання рішень для сталого та безперебійного функціонування енергетичного ринку.

  Створення робочої групи ініційовано Міністром на нараді, що відбулась 15 жовтня в Мінекоенерго, за участю представників Міністерства, виробників «зеленої» енергії - гравців ринку, народних депутатів. Учасники   обговорили низку проблемних питань: розрахунків на ринку електричної енергії,  роботи «зеленої» генерації в умовах нового ринку електричної енергії.

  Міністр зазначив про важливість залучення інвестицій в енергетичний сектор та дотримання вимог законодавства в частині дотримання зобов’язань перед інвесторами.  

  «Інвестори, які прийшли на український ринок, мають бачити надійного партнера в особі держави. Водночас високі тарифи не повинні призводити до енергетичної бідності споживачів та неконкурентоспроможності українських товарів», - зауважив Міністр. 

  Також він наголосив на важливості як збалансування системи, так і досягнення  балансу між виробниками електричної енергії, які працюють на ринку, з метою забезпечення  рівної конкуренції  та  енергетичної безпеки.  

  Учасники наради відзначали, що влада і бізнес налаштовані на досягнення компромісу, щоб уникнути негативних сценаріїв та забезпечити подальше залучення інвестицій у сектор відновлюваної енергетики.