• In English
 • Мінекоенерго представить план розвитку Чорнобильської зони, - Ольга Буславець
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 27 квітня 2020 року о 09:07

  У найближчі тижні Міністерство енергетики та захисту довкілля представить план розвитку Чорнобильської зони відчуження.

  Про це повідомила в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець у своєму пості у Facebook.

  «Сьогодні питання безпеки в зоні відчуження залишається у фокусі уваги як України, так і світової спільноти. Адже все, що відбувається в районі Чорнобиля, прямо або побічно впливає на життя і розвиток усієї Європи. Саме тому Міністерство енергетики та захисту довкілля України постійно працює над посиленням заходів з безпеки в Чорнобильській зоні відчуження. Уже в найближчі тижні Міністерство представить на розгляд Президенту і Кабінету Міністрів план дій на цій території, зокрема  щодо посилення протипожежних заходів», - написала Ольга Буславець.

  Вона також підкреслила, що план передбачає низку заходів щодо приведення в безпечний стан об'єкта «Укриття» шляхом демонтажу нестабільних конструкцій старого конофайнмента і залишків конструкцій 4 блока ЧАЕС.

  За словами Ольги Буславець, крім цього, Мінекоенерго готує пакет дій, які спрямовані на стабілізацію української енергетичної системи.

  «Через світову економічну кризу і епідемію COVID-19 галузь опинилася перед новим викликом - необхідністю забезпечити технічну збалансованість енергосистеми, безпечну експлуатацію атомних станцій, надійне постачання електроенергії споживачам. Для цього Міністерство залучає до співпраці провідних експертів України», - підкреслила Ольга Буславець.

  Вона також зазначила, що запропонований план є частиною і продовженням створеної раніше стратегії безпечної експлуатації ядерних об'єктів.

  Крім того, Ольга Буславець повідомила оперативну інформацію щодо пожеж у Чорнобильській зоні, де вона перебувала з офіційною поїздкою 26 квітня разом з Президентом Володимиром Зеленським та Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.