• In English
 • Мінекоенерго: Оператора ГТС України сертифіковано
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 25 грудня 2019 року о 12:06

  Анбандлінг Нафтогазу повністю завершено. За короткий період завдяки наполегливим зусиллям Мінекоенерго, експертів,  європейських партнерів вдалося завершити те, чого не змогли зробити в попередні кілька років.

  Останнім рішенням цього процесу стала остаточна сертифікація оператора Газотранспортної системи відповідно до вимог Третього енергопакету ЄС .

  Сьогодні НКРЕКП прийняла останнє у процесі анбандлінгу рішення про сертифікацію ТОВ «Оператор ГТС України».

  Перед цим, 17 грудня цього року, НКРЕКП отримало висновок Секретаріату Енергетичного Співтовариства про сертифікацію ТОВ «Оператор ГТС України», яким затверджено рішення про сертифікацію, схвалене постановою НКРЕКП від 22.11.2019 № 2482.

  Таким чином відсьогодні Україна має сертифікованого оператора газотранспортної системи – ТОВ «Оператор ГТС України» за моделлю ISO.

  Цим Україна виконала зобов’язання для підписання Угоди про транспортування газу відповідно до європейського законодавства.

  Крім того, на цьому ж засіданні НКРЕКП прийнято рішення про видачу ТОВ «Оператор ГТС України» ліцензії на право провадження господарської діяльності з транспортування природного газу (постанова № 3011 ➡ https://bit.ly/34WepCO ).

  Прийняті рішення набирають чинності з 1 січня 2020 року.