• In English
 • Міндовкілля розробило план заходів для захисту дельфінів

  Рішенням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського затверджено дорожню карту заходів з охорони та дослідження дельфінів Чорного і Азовського морів і деяких видів таких мешканців з акваторії Середземного моря, що можуть потрапити у води України, наприклад тюленів-монахів: https://bit.ly/3rAZWsw.

  Документ розроблено Міністерством спільно з фахівцями Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина», Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАНУ та Українського наукового центру екології моря.

  «Дельфіни вважаються розумними тваринами та є індикаторами екологічного стану морських вод. В Україні китоподібні є червонокнижними тваринами, захист і поводження з якими регламентовано низкою міжнародних зобов’язань та українським законодавством. Міндовкілля розробило відповідний план дій для забезпечення охорони, дослідження та належного моніторингу стану популяцій цих тварин і вивчення факторів, що можуть загрожувати існуванню цих ссавців», - зазначив Роман Абрамовський.

  Планом дій передбачено заходи для:

  - охорони морських ссавців та спостереження за ними;

  - наукових досліджень та ведення відповідного розділу державного кадастру тваринного світу України;

  - створення мережі територій для збереження середовищ існування морських ссавців тощо.

  Прийняття Плану дій сприятиме залученню міжнародної фінансової допомоги для досліджень та охорони китоподібних України.