• In English
 • Міндовкілля: Пестициди, фармпрепарати та важкі метали виявили у басейні Дніпра

  Пестициди, фармпрепарати та важкі метали виявили у басейні Дніпра. Про це повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час презентації нових даних про якість вод у басейні Дніпра.

  «Скринінг речовин-забрудників басейну Дніпра дає нам повну картину, в якому стані перебуває головна водна артерія країни. У воді знайдені пестициди, фармацевтичні препарати та важкі метали, концентрації яких часто перевищують екологічні стандарти якості ЄС», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

  Він повідомив, що у басейні Дніпра взяли проби води у 27 точках, риби – у 5. Проаналізували 2200 речовин на вміст 65 тис. забрудників. Найбрудніші точки знаходяться в зоні впливу скиду стічних вод комунальних підприємств.

  «За результатами дослідження сформований перелік специфічних речовин для басейну Дніпра, що включає 21 показник. Ці дані увійдуть в програму моніторингу поверхневих вод. Вимірювання показників здійснюватиме лабораторія моніторингу вод Північного регіону в м. Вишгород», - акцентував Роман Абрамовський.

  Роман Абрамовський розповів, що результати скринінгу показали наявність у воді пестицидів та агрохімікатів, які заборонені ще у 60-х роках ХХ століття. Це свідчить про порушення правил їх зберігання та використання.

  «Вода є життєво важливою в умовах зміни клімату, функціонування екосистем та здоров’я людини. Наш економічний розвиток теж залежить від води. Тому водна політика є ключовим елементом Європейської Зеленої угоди. Україна взяла на себе зобов’язання впровадити шість директив ЄС у водному секторі. Європейський Союз продовжить надавати підтримку Україні та іншим державам Східного Партнерства у впровадженні реформ у водному секторі заради людей та довкілля», - відмітила керівниця відділу співробітництва у сфері економіки, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва Європейського Союзу в Україні Клое Алліо.

  Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв порівняв результати скринінгу забруднюючих речовин у трьох найбільших річкових басейнах України. Вони показали, що спільні проблеми мають Дніпро, Дністер та Сіверський Донець. Це забруднення пестицидами, фармацевтичними препаратами та важкими металами – перевищення концентрацій міді і цинку.

  Скринінги речовин-забрудників у річкових басейнах Дністра та Дону проведено за підтримки Координатора проектів ОБСЄ та Глобального екологічного фонду в Україні.

  Звіт "Скринінговий моніторинг річкового басейну Дніпра"