• In English
 • Міндовкілля: Війна росії проти України пришвидшує зміну клімату та спричиняє збільшення викидів парникових газів

  Війна росії проти України пришвидшує зміну клімату та спричиняє збільшення викидів парникових газів. Про це заявила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук під час дискусії «Кліматичне врядування: від повоєнного відновлення до членства в ЄС», організованої Міжнародним фондом «Відродження» та Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство та довкілля».

  «Зараз перед Міндовкілля стоять амбітні цілі щодо якнайшвидшої імплементації вимог, які передбачені Угодою про Асоціацію України з ЄС. Адже ми розуміємо, що питання захисту довкілля та клімату будуть одними з ключових у переговорному процесі до повноцінного членства України у ЄС. У певній мірі нам це вдається. Але при цьому вартує титанічних зусиль», - наголосила Світлана Гринчук.

  За словами заступника Міністра, через військову агресію росії у суспільства набагато більше болючіших та важливіших питань, ніж зміна клімату. Попри це, як зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець під час Конференції з питань відновлення України у Лугано, стратегічна ціль повоєнного відновлення - чисте та безпечне довкілля, подальший рух європейським “зеленим курсом” та відбудова економіки за принципами сталого розвитку.

  Світлана Гринчук розповіла про напрацювання Міністерства у сфері кліматичної політики:

  • доопрацювання Кліматичного закону України. Документ має охоплювати усі напрямки у сфері формування та реалізації кліматичної політики України;
  • завершення роботи над планом заходів з реалізації оновленого Національно визначеного внеску України до Паризької угоди та напрацювання спільно з ЄБРР фінансової концепції реалізації НВВ2.

  “Наразі план заходів з реалізації НВВ2 проходить СЕО. Вже найближчим часом будуть завершені усі погоджувальні процедури і план потрапить на розгляд Уряду. Сподіваюсь, що до СОР27 Україна отримає затверджений план з реалізації своїх кліматичних цілей”, - повідомила Світлана Гринчук.

  Також заступник Міністра розповіла про підготовку до Кліматичного саміту СОР 27 та підрахунок викидів парникових газів внаслідок широкомасштабної війни рф проти України.

  За її словами, бойові дії на території України спричиняють збільшення викидів парникових газів. Приміром, за попередніми оцінками експертів, через підвищене споживання нафтопродуктів військовою технікою у атмосферу за 150 днів повномасштабного вторгнення у повітря потрапило майже 4 млн тонн СО2. Це у 10 разів більше за викиди військової техніки в Україні за весь 2021 рік.

  Нагадаємо, що під час зустрічі з послом Арабської Республіки Єгипет в Україні Айманом Елгаммалом, Руслан Стрілець зауважив, що Україна має використати міжнародну площадку СОР27, аби показати руйнівну силу російської агресії та її наслідки для суспільства, інфраструктури та довкілля не лише України, а й усього світу.