• In English
 • Міндовкілля розпочало процедуру стратегічної екологічної оцінки Національного плану управління відходами України до 2033 року

  Проект документа підготувала команда Міндовкілля разом з європейськими експертами відповідно до Директив ЄС.

  Національний план – важлива частина “дорожньої карти” реформи управління відходами в Україні. Він містить комплексне бачення заходів, які необхідно реалізувати нашій країні, –  від вдосконалення нормативних рамок до впровадження новітніх технологій та створення необхідної інфраструктури.

  Документ окреслює загальну картину – куди рухаємося, яких показників слід досягти, щоб говорити з ЄС однією термінологією та відповідати європейським стандартам.

  Наприклад, серед цільових показників, які закладені у Нацплан: 

  • охоплення послугами з управління побутовими відходами 98% міського та 95% сільського населення – до 2033 року;
  • охоплення роздільним збиранням 100% великих міст, 95% міського та 70% сільського населення – до 2033 року;
  • зменшення обсягів захоронення побутових відходів до 30% – до 2030 року.

  Вперше Національний план містить Національну програму зменшення захоронення біовідходів та Національну програму запобігання утворенню відходів. Ці документи також розроблено з врахуванням найкращого європейського досвіду.

  Національний план управління відходами має бути затверджений вже у 2024 році. Відтак наразі Міндовкілля запущено важливий етап прийняття документа – його стратегічну екологічну оцінку (реєстраційний номер справи 08-12-3813-23).

  Нагадаємо, що СЕО спрямоване на завчасне виявлення усіх потенційних негативних наслідків реалізації документа державного планування. Це дозволяє своєчасно відреагувати, внести необхідні зміни в проекти актів та усунути ризики. Мета ж Національного плану – зменшити вплив відходів на довкілля, створити нові ринки, робочі місця та досягти сталого використання ресурсів.