• In English
 • Міндовкілля: Республіка Корея допоможе Україні відновити пошкоджену через війну водогосподарську інфраструктуру

  Міндовкілля спільно з Держводагентством та спеціалістами водного сектору Кореї визначили Козаровицьку дамбу на Київщині як пілотний проект для відновлення водогосподарської інфраструктури України.

  Він є продовженням співпраці, закладеної Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрільцем та Міністром навколишнього середовища Кореї Хан Хва-Джин на полях СОР28 і частиною програми "Ініціатива миру та солідарності в Україні", оголошеної Президентом Республіки Корея під час його візиту до Києва минулого року.

  Козаровицька дамба була пошкоджена у перші дні повномасштабного вторгнення та мала оборонне значення для захисту міста Києва. Зараз вона потребує термінового відновлення. Вартість робіт оцінили в 14 млн $. У відновленні допоможуть дві корейських компанії: K-Water і KOICA.

  За словами першого заступника Олександра Краснолуцького, відновлення Козаровицької дамби дозволить захистити від підтоплення населені пункти на узбережжі річки Ірпінь нижче Київського водосховища.

  Також корейські компанії нададуть допомогу у реалізації проектів:

  • забезпечення водою населення Миколаївщини;
  • реконструкції та капітального ремонту інженерної інфраструктури Управління каналу Дніпро-Донбас;
  • покращення моніторингу якості вод в Україні.