• In English
  • Міндовкілля продовжує процес удосконалення державної системи моніторингу довкілля: відбулося перше засідання робочої групи

    Міндовкілля провело перше установче засідання робочої групи, яка має напрацювати зміни до Положення про державну систему моніторингу довкілля. Наразі цей документ потребує змін та актуалізації до сьогоднішніх реалій, адже ухвалений 25 років тому. 

    Підставою для цього є Закон України № 2973 про реформування системи моніторингу довкілля, схвалений у березні цього року. Ним, зокрема, визначено вісім підсистем державної система моніторингу довкілля. Окрім того цей Закон запроваджує рівні та режими функціонування цієї системи. Відповідно, аби це все запрацювало і мало актуальну законодавчу базу була створена робоча група при Міндовкілля, яка має напрацювати свої пропозиції змін до порядку функціонування державної системи моніторингу довкілля та її підсистем.

    “Наразі система моніторингу довкілля в Україні забезпечує лише констатацію факту перевищення показника забруднення та не дозволяє отримати повну картину стану довкілля. Реформування державної системи моніторингу довкілля вимагає комплексного підходу для аналізу та можливостей її функціонування”, – зазначила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.