• In English
 • Мінцифри: 1 млн українців вже стали користувачами оновленого мобільного застосунку Дія
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 16 жовтня 2020 року о 14:59

  З моменту запуску 5 жовтня оновлену версію мобільного додатку Дія 2.0 вже встановили 1 млн українців. У перші дні роботи оновленого застосунку спостерігався великий наплив користувачів, але Дія успішно пройшла піковий етап навантаження. Про це повідомив перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб під час онлайн-брифінгу.

  “Один мільйон українців вже є користувачами мобільного застосунку Дія 2.0. Цей результат фактично отримано за перші 10 днів, які пройшли з моменту презентації. І насправді це дуже важливий результат, адже ми прагнемо побудувати цифрову державу, в якій не залишиться місця для корупції та зловживань, в якій кожен українець, кожен бізнес зможе отримати будь-яку послугу держави максимально зручно і швидко, без корупції і в один клік”, - зазначив він.

  Олексій Вискуб повідомив, що Мінцифри розпочало запровадження мобільного застосунку Дія з базового оцифрування документів громадян. Наразі доступні в цифровому форматі такі документи, як паспорт громадянина (ID-картка та біометричний закордонний паспорт), водійське посвідчення та техпаспорт на авто, податковий номер (ІПН), довідка внутрішньо переміщеної особи, свідоцтво про народження дитини до 14 років (відображається у обох батьків) та цифровий студентський квиток.

  Перший заступник міністра цифрової трансформації також підкреслив, що серед головних революційних функцій оновленої версії Дія 2.0 є шеринг документів.

  “Це коли громадянин за власної згоди передає копію документа із електронним підписом, із зазначенням місця, куди відправляється ця копія, що є додатковим захистом. Ця функція працює і активно набирає популярності”, - зазначив він.

  Наразі найбільш активно додаток Дія 2.0 застосовується у банківській сфері. Ним можна скористатися у відділеннях ПриватБанку, А-Банку, а також при відкритті рахунку у Монобанку.

  “Маємо вже понад 700 рахунків, відкритих повністю онлайн. Це справжній цифровий прорив”, - підкреслив Олексій Вискуб.

  Мінцифри також активно розвиває застосування Дії 2.0 у ритейлі. Наразі багато мережевих магазинів також активно приєднуються до роботи із цим мобільним застосунком, наприклад, “АТБ”, “Велика кишеня” та ін. Крім того, застосунок активно використовується під час подорожей залізницею, автобусами. Завершується робота з вітчизняними аеропортами.

  “Цифровізація документів запускає ланцюгову реакцію цифровізації всієї країни, адже кожен бізнес, банки, поштові відділення, малий бізнес, готелі - вони повинні підлаштовуватися під нові технології і самі ставати більш інноваційними”, - вважає перший заступник Міністра.

  Також із оновленням Дії 2.0 цей мобільний застосунок стає платіжним інструментом. Наразі можна сплачувати штрафи за порушення Правил дорожнього руху та борги за виконавчими провадженнями.

  “За 10 днів користувачі Дії сплатили майже дві тисячі штрафів та боргів на загальну суму 1,5 мільйона гривень”, - поінформував Олексій Вискуб.

  За його словами, мобільний застосунок також сприяє зменшенню соціальних контактів, що важливо в період пандемії.