• In English
 • Мінагрополітики разом з європейськими експертами напрацювали шляхи залучення малих виробників до організованого аграрного ринку

  Розвиток сільськогосподарського бізнесу на селі шляхом введення малих виробників до офіційного ринку та створення ефективного правового поля, базуючись на кращому європейському досвіді, – головні теми, які обговорювалися під час засідання експертного круглого столу «Залучення малих виробників до організованого аграрного ринку. Сучасний стан та стратегія для України» 30 листопада.

  Захід організовано Міністерством аграрної політики та продовольства України, Представництвом Європейського Союзу в Україні та за підтримки Проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики». Участь у круглому столі взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, голова Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Юрій Апальков, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, керівник Проекту SAFPI Джон Мілнз, керівник групи сільського господарства Групи підтримки ЄС України Маркус Клінглер, представники Мінагрополітики, інших зацікавлених міністерств, КМУ, народні депутати України, європейські експерти, представники Проектів міжнародної технічної допомоги.

  «Підтримка малих виробників та їх конкурентоспроможність дорівнює розвитку сільських територій та комфортному життю на селі. Ця проста формула  успішно реалізується в європейських країнах і має міцно закріпитися і в Україні. Для цього вже сьогодні ми напрацювали низку законодавчих ініціатив, серед яких – фіксація у відсотковому відношенні в бюджеті суми підтримки саме малих виробників, створення державних аграрних реєстрів та платіжного агентства, впровадження системи пільг та податкових стимулів для фермерів», - зазначив  Віктор Шеремета.

  Важливу роль реєстрації малих виробників та діяльності сімейних ферм підтвердили власним досвідом представники ЄС. Так, за словами Маркуса Клінглера, реєстрація посилює комунікацію між виробниками та державою, підвищує довіру між ними, дозволяє визначити конкретні потреби виробників та розробити ефективну фінансову підтримку.

  У свою чергу Джон Мілнз відзначив, що завдяки реєстрації та вагомій підтримці у Європі саме сімейні ферми є найпоширенішою формою господарювання – вони заповнюють ринки продукцією з доданою вартістю, покращують вибір споживача та підтримують традиційні та регіональні продукти,  сприяють розвитку сільських територій, зберігають ландшафти та місця проживання за рахунок використання менш інтенсивних методів ведення сільського господарства.

  За результатами круглого столу учасниками було запропоновано серед пріоритетних дій Уряду щодо надання державної підтримки на 2020-2025 роки визначити ключовим розвиток малих виробників та сімейних господарств, Представництву ЄС в Україні – продовжити імплементацію заходів щодо розвитку сільських територій та підвищення конкурентоспроможності аграрної галузі і малих сільськогосподарських виробників.