• In English
 • Military ID замість паперового документа: з’явиться можливість реєстрації призовників, військовозобов’язаних та резервістів – Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 29 жовтня 2021 року о 14:46


  Уточнено

  Міністр оборони України Андрій Таран анонсував надання електронних послуг (сервісів) громадянам щодо виконання ними військового обов’язку.

  Йдеться, зокрема, про інформацію, яка міститься про них в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. За словами Міністра оборони, реалізація проекту так званого «електронного центру комплектування та соціальної підтримки» (Е-ТЦК) запланована протягом 2022-2023 років.

  «Уже закладено засади для цифровізації процесів військового обліку як на рівні територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, так і у системі ведення військового обліку у державі. Це дозволить у короткостроковій перспективі замість паперового документа мати Military_ID-номер. Він формуватиметься під час внесення даних людини до реєстру — генеруватиметься унікальний запис, який ніколи не повторюватиметься у іншої людини», — зазначив Андрій Таран.

  Зокрема, очікується, що за допомогою Military_ID-номеру в онлайн-режимі, наприклад, можна буде змінити реєстрацію місця проживання.

  «Наразі розробляється спільний наказ Міноборони та Мінцифри, який визначатиме порядок обміну інформацією між порталом «Дія» та реєстром для послуги по зміні місця реєстрації. Також оборонне відомство почало інтеграційні процеси з іншими державними реєстрами. Станом на сьогодні йде процес інтеграції з базами Державної міграційної служби України, а далі — черга до реєстрів інших держорганів. Таким чином громадяни отримуватимуть державні послуги щодо військового обов’язку без черг та корупційних ризиків, одразу у себе в смартфоні», — підсумував Андрій Таран.