• In English
 • Михайло Федоров: Вперше в Україні цифрові навички стали пріоритетом держави
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 26 березня 2021 року о 09:12


  Як Мінцифри збирається навчити 6 мільйонів українців базовим цифровим навичкам за 3 роки та які проекти з цифрової освіти вона запускає. Про це розповів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі програми “Ранок з Україною”.

  Створені за допомогою штучного інтелекту (АІ) цифрові картини, вірші, п’єси — у світі стрімко розвивається цифровізація навіть тих сфер, які, здавалось би, може робити тільки людина. Але технології попереду. Щоб не відставати від міжнародних трендів, маємо щодня навчатися, зокрема і цифровим навичкам.

  Завдяки Мінцифри вперше за всю історію цифрова грамотність стала пріоритетом держави, і ми щодня працюємо у цьому напрямку. Зокрема, у 2019 році Мінцифри провело перше дослідження рівня цифрової грамотності громадян. Так, 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок. А 15,1% з них віком 60-70 років не володіють ними взагалі. Саме, щоб навчати українців цифровим навичкам, Мінцифри запустило платформу Дія.Цифрова освіта. Це перший в Україні масштабний проект, пов’язаний із цифровою грамотністю українців.

  “Цифрові навички сьогодні такі ж важливі для кожного з нас, як вміти читати і писати. Вони дають безліч нових можливостей і відкривають цілий світ. Ми комплексно підходимо до зміни цілої країни. І не тільки запустили портал і застосунок Дія з державними послугами онлайн, але і почали навчати українців цифровим навичкам. Також працюємо над покриттям України доступом до інтернету”, — прокоментував Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації.

  Україна цього року вперше на державному рівні доєдналася до Європейського тижня грамотності за сприяння Мінцифри. З 22 березня у рамках All Digital Week проходить комунікаційна та освітня кампанія з цифрової грамотності. Ініціативу вже підтримали близько 30 найвідоміших українських брендів. Серед них навіть Facebook, який запустив в Україні платформу з цифрової освіти для батьків, учителів та підлітків Get Digital.

  На порталі Дія.Цифрова освіта доступні вже понад 50 освітніх серіалів на різні теми — від сплати комуналки онлайн до штучного інтелекту та нових цифрових професій. Їх переглянули вже близько 500 тисяч українців.

  Михайло Федоров також розповів, що вже сьогодні кожен українець може перевірити рівень своїх цифрових навичок — пройти тест “Цифрограм” на порталі Дія.Цифрова освіта. Після цього кожен отримує сертифікат, який можна додати до свого резюме або ж надіслати роботодавцю — це значно підвищить шанси на успіх при пошуку роботи. Сертифікат “Цифрограм” можна додати до резюме на сайтах robota.ua, ua.jooble.org, work.ua.

  В Україні стрімко розвивається спільнота амбасадорів цифрової освіти. Бібліотеки, ЦНАПи, заклади освіти, приватні IT-компанії на волонтерських засадах долучаються до проекту, щоб навчити цифрової грамотності мешканців своїх населених пунктів. Вже побудована мережа з більш ніж 2000 хабів цифрової освіти по всій Україні. Ще 4000 хабів готуються до запуску.

  Мінцфири також працює над підключенням українських віддалених регіонів, маленьких містечок та сіл до інтернету. У 2021 році до фіксованого інтернету підключать 6 тисяч соціальних об’єктів — це школи, лікарні, бібліотеки.

  Серед іншого, Михайло Федоров розповів про запуск нових онлайн-послуг у Дії вже цієї весни. Незабаром буде можливість змінити своє місце реєстрації в онлайн у мобільному застосунку чи на порталі. Крім цього, запрацює автоматична реєстрація бізнесу, сплата податків та будівельні послуги.