• In English
 • Михайло Федоров відкрив Тринадцяте засідання Українсько-швейцарського комітету
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 03 грудня 2021 року о 09:25

  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у співголовуванні з Послом, Делегатом Федеральної Ради з питань укладання торгівельних угод, Керівником підрозділу двосторонніх економічних відносин Державного Секретаріату з питань економіки Швейцарії Ервіном Боллінгером, відкрили Тринадцяте засідання Українсько-швейцарського комітету. Це один з ключових елементів співпраці України та Швейцарської Конфедерації, залучення стратегічних інвестицій і реалізації спільних проектів. 

  “Україна цінує всебічну підтримку Швейцарської Конфедерації, особливо у складні часи пандемії. Не зважаючи на всі виклики, Уряд України наразі робить все для покращення бізнес-середовища та інвестиційного клімату. Працює над створенням прозорих умов для ведення бізнесу. Наша головна задача зараз — залучити якомога більше інвестицій в економіку”, — зазначив Михайло Федоров.

  Швейцарія є важливим торговельно-економічним партнером України. За результатами 9 місяців 2021 року обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Швейцарією зріс у два рази в порівнянні з відповідним періодом 2020 року та склав 2384,7 млн дол. США. А станом на червень цього року обсяг швейцарських інвестицій в економіку України склав $3,7 млрд.

  Михайло Федоров також зазначив, що вдячний швейцарським партнерам з розвитку за підтримку цифровізації в Україні. Мінцифри активно співпрацює із Урядом Швейцарської Конфедерації через Швейцарську агенцію з розвитку і співробітництва в рамках реалізації програми EGAP та проєкту DECIDE.

  Завдяки цьому нам вдалося запустити важливі послуги в Дії — єМалятко, реєстрація місця проживання онлайн, автоматична реєстрація ФОП, електронні лікарняні, податкові послуги в Дії та багато інших. У співпраці з Швейцарією також запустили платформу Дія.Цифрова Освіта, портал «ВзаємоДія», «Дія. Цифрова громада» та «Всеукраїнська школа онлайн». Сподіваємося, що наша співпраця у наступні роки буде такою ж продуктивною.

  На засіданні також розглянули питання торговельно-економічного співробітництва у сферах агропромислового комплексу, транспорту, енергетики та енергоефективності, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту.