• In English
 • Михайло Федоров: Уже понад 2,5 тисячі маленьких сіл вперше під'єднали до швидкісного інтернету
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 22 грудня 2021 року о 15:16

  Програма «Інтернет-субвенція — оптичний інтернет у 3 тисячах сіл по всій Україні» — виконана наразі на 85%.

  Про це в ефірі одного з телеканалів розповів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  «У рамках проекту Інтернет-субвенція вже під'єднано понад 2,5 тисячі маленьких сіл. Упродовж найближчих декількох тижнів плануємо виконати наше завдання — три тисячі сіл отримають доступ до оптичного інтернету. А це близько мільйона українців та понад 6000 різних соцоб’єктів. Цей проект значно наблизив нас до головної мети — забезпечити 95% населення швидкісним інтернетом», — сказав Михайло Федоров.

  Понад 2,5 тисячі сіл — це близько 850 тисяч українців, 17 тисяч кілометрів оптичних мереж та 5950 соцзакладів, серед яких більше як 840 шкіл, 500 дитсадків, 1500 медзакладів, 1800 будинків культури, 780 бібліотек. Дізнатися про всіх провайдерів, результати замірів швидкості та перелік соцоб’єктів можна на публічному дашборді: https://bit.ly/3CBNj4K. Інформація оновлюється в режимі реального часу.

  Для регіонів Інтернет-субвенція є дуже важливим інфраструктурним проектом. Наприклад, у Чернігівській, Херсонській та Житомирській областях кількість людей, які не мають можливість під'єднатися до швидкісного інтернету, за цей рік зменшилася на 50%, 38% та 32% відповідно. Сумарно в цих регіонах чверть мільйона людей тепер можуть стати інтернет-користувачами.

  Також цього року пришвидшився і розвиток мережі 4G. За словами Федорова, у 2021 році 3 мільйони українців вперше скористалися швидкісним мобільним інтернетом, а 8 мільйонів проапгрейдилися з 3G на 4G.

  «Є позитивна динаміка щодо покриття території України інтернетом: наприклад, у 2020 році не було й мови про інтернет-субвенцію для сіл, але цього року ми вже її реалізуємо та продовжимо робити це і у 2022-му. Звісно, крім оптичного інтернету, є болюче питання якісного зв’язку на залізничних шляхах. На цей проект потрібні дуже великі інвестиції від держави та операторів, але ми плануємо почати роботу над цим проектом вже наступного року», — підкреслив Міністр.