• In English
 • Михайло Федоров: Умови для резидентів Дія City фіксуються на 15 років
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 08 квітня 2021 року о 19:09

  Запуск проекту Дія City запланований до кінця 2021 року. Завдяки його впровадженню зросте заробітна плата в IT-секторі, податки стануть у 5 разів нижчими в порівнянні з загальною податковою системою, працівники отримають соціальні гарантії, а інвестори — захист на законодавчому рівні. Що важливо, умови для резидентів Дія City будуть незмінними впродовж 15 років. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Радіо НВ.

  “У базовому законопроекті ми прописали незмінність його положень на 15 років. Цього терміну достатньо для того, щоб ІТ-сектор суттєво виріс та зміцнів. А коли законопроекти про Дія City будуть прийняті, потрібно на рівні Конституції бетонувати цю систему. Через рік після запуску ми побачимо, який плюс у ВПП принесе IT, які світові компанії з’являться в Україні, як збільшаться додаткові надходження і кількість робочих місць”, — зазначив очільник Мінцифри.

  Дія City — абсолютно прозорий правовий режим. Це одна з найкращих податкових систем, які існують у світі. Дія City запроваджується, щоб українські компанії могли реалізувати себе в Україні, а іноземні — були зацікавлені працювати в українській юрисдикції.

  Зараз ІТ-сектор органічно зростає на 20-30% щороку, однак при запровадженні додаткових стимулів ріст може становити 40-50% на рік. Завдяки Дія City доходи IT-галузі в Україні за кілька років можуть значно збільшитись: з $6 млрд до $16,5 млрд. А частка українського ІТ-сектору зросте до 10% ВВП (зараз, за різними підрахунками, вона становить 3,7-4,2%).

  “Якщо ми хочемо змінити країну на краще, маємо приймати рішення, які до цього не приймалися. Наприклад, в Дубаї є 20 спеціальних економічних режимів, у світі — 4 тисячі, в Україні — нуль. Ми дуже відстаємо. Дія City є додатковою можливістю до того, що сьогодні вже добре працює. Спецрежим буде працювати паралельно з поточними умовами, вступ — добровільний”, — розповів Михайло Федоров.

  ІТ-галузь та бізнес-асоціації мали численні зустрічі з керівництвом Мінцифри та авторами законопроекту. Бізнес читав норми законопроекту з позиції кінцевого споживача і пропонував свої зауваження. Переважну більшість із них врахували — 70% правок внесено.

  Текст доопрацьованого законопроекту №4303 вже зареєстрованний у Верховній Раді. Це компромісний документ, що враховує більшість побажаннь ІТ-спільноти та кращі положення альтернативних законопроектів. Проект Дія City — це можливість отримувати гідну оплату за свої послуги, реалізовувати свої ідеї та створювати стартапи, а також працювати за гнучкими умовами, що поєднуються із соціальними гарантіями. Завдяки цьому та іншим проектам Мінцифри Україна може увійти в ТОП-10 цифрових держав до 2023 року.