• In English
 • Михайло Федоров: Україна — новатор у сфері використання цифрових документів
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 07 квітня 2021 року о 16:07


  Цифрові документи — сьогодні глобальний тренд. І майбутнє саме за ними, особливо в епоху пандемії Україна стала першою державою у світі, яка прирівняла цифрові паспорти до звичайних документів. Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про успіхи в цифровізації України на Глобальному онлайн-саміті в Токіо 7 квітня.

  Саміт організований Всесвітнім економічним форумом у 2021 році після скасування традиційного січневого форуму в Давосі через коронавірусну хворобу. На ньому обговорювали повернення до звичайного життя після пандемії.

  “Пандемія прискорила нашу роботу. По-перше, з’явився попит на цифрову трансформацію і люди хочуть отримувати онлайн-сервіси та починають їм більше довіряти. По-друге, завдяки тому, що Уряд також працює онлайн, нормативно-правові акти приймаються швидше. І, по-третє, весь світ почав швидше розвиватися. У режимі реального часу в різних країнах постійно генеруються нові рішення, які можна впроваджувати в кожній країні”, — заявив Михайло Федоров.

  Зокрема, під час виступу Віце-прем’єр-міністр розповів, як Україні вдалося стати першою країною світу, яка узаконила цифрові паспорти. Із 23 серпня 2021 року е-паспорти на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового. Достатньо мати з собою смартфон із мобільним застосунком Дія для будь-якої життєвої ситуації, що потребує паспорта. Це не просто важлива подія в історії сучасної України - це унікальний світовий кейс.

  Мінцифри рік тому розробила бренд цифрової України — Дія. Він складається з кількох компонентів — мобільного застосунку та порталу електронних послуг Дія, національної платформи цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта, проекту для підприємців Дія.Бізнес та спеціального правового та податкового режиму Дія Сіty. Усі ці проекти дозволяють Мінцифрі перетворювати Україну на зручну цифрову державу.

  Михайло Федоров зауважив, що держава має створювати найкращі сервіси. Продукти високої якості, які будуть настільки зручними, що людина зможе зруйнувати свій стереотип та страх технологій і почне їх використовувати. Наприклад, коли ми запускаємо реєстрацію бізнесу в декілька кліків — люди починають довіряти онлайн-сервісам.

  Також Михайло Федоров поділився завданнями, які сьогодні стоять перед Мінцифрою:

  • Забезпечення доступу до швидкісного інтернету для 95% громадян. Адже важливо, щоб цифровими сервісами міг скористатися кожен українець.
  • Цифрова грамотність. Для того, щоб українці могли користуватися перевагами цифрової держави, Мінцифри запустила проект Дія.Цифрова освіта.
  • Захист персональних даних громадян — ми витрачаємо 80% часу на гарантування безпеки Дії. І щоразу доводимо, що Дія — найбезпечніший продукт, який створювали в Україні.

  Нагадаємо, в рамках Саміту міжнародні спеціалісти високого рівня дискутують на теми майбутнього цифровізації, розвитку технології блокчейн, цифрової економіки та штучного інтелекту (АІ). Участь у Саміті сприятиме розвитку багатостороннього партнерства та обміну досвідом між Україною і світовими лідерами у сфері цифровізації.