• In English
 • Ми плануємо розробити проект «Велика модернізація» української енергетики, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 липня 2021 року о 12:48

  Міністерство енергетики разом із міжнародними партерами та експертами розробить перелік ключових проектів розвитку української енергетики. Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко, відкриваючи Український енергетичний форум «Модернізація української енергетичної галузі заради стійкого та інтегрованого енергетичного майбутнього в Європі».

  Міністерство енергетики зосереджує свою роботу на трьох основних напрямах: енергетична безпека, європейська інтеграція наших енергетичних ринків та розвиток української енергетики відповідно до цілей Європейського зеленого курсу.

  «Синхронізація української електроенергетичної системи з європейською енергетичною системою ENTSO-E – це наша стратегічна мета і це проект, який буде здійснюватися як на користь Україні, так і на користь Європі. Синхронізація наших систем і остаточне від’єднання від енергосистем Російської Федерації і Білорусі – це своєрідна точка неповернення на шляху до європейської інтеграції», - наголосив Герман Галущенко.

  Україна може відігравати важливу роль в енергосистемі Європейського Союзу, оскільки має великий експортний потенціал, який можна максимально реалізувати, здійснюючи декарбонізацію та модернізацію енергосистеми.

  «Ми плануємо розробити «Перелік ключових проектів розвитку української енергетики. Можна назвати його «Великою модернізацією» енергетичної галузі. Ми спілкуємося з європейськими партнерами, оскільки їх експертиза дуже важлива», - наголосив Герман Галущенко.

  У контексті зміцнення енергетичної безпеки регіону очільник Міністерства енергетики також торкнувся питання загроз проекту «Північний потік-2».

  «Ми виступаємо і будемо виступати за недопущення використання газу як зброї», - заявив Герман Галущенко.

  Серед механізмів протидії цьому проекту він зазначив застосування третього енергопакета до усіх експортних газопроводів з РФ, а також залучення західних партнерів до управління українською газотранспортною системою, що також сприятиме підвищенню привабливості ГТС і подальшій інтеграції газового ринку з ринком ЄС.

  «Впевнений, заходи, які ми плануємо і вже здійснюємо, допоможуть Україні зробити ривок в процесі інтеграції до Європейського Союзу. Енергетика завжди дає стимул економіці держави: йдеться і про робочі місця, і про процвітання України в цілому», - підкреслив Герман Галущенко.