• In English
 • Ми маємо запровадити єдиний тариф оперування суднами в акваторії Чорного моря, - Юрій Лавренюк
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 21 лютого 2018 року о 19:04

  21 лютого під головуванням заступника Міністра інфраструктури Юрія  Лавренюка відбулась нарада з обговорення проекту наказу Міністерства  інфраструктури «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових  актів Міністерства інфраструктури України». У нараді взяли участь в.о.  голови АМПУ Райвіс Вецкаганс, представники Міністерства інфраструктури,  Класифікаційного товариства «Регістр судноплавства України», ДП  «УкрНДІМФ» та найбільших судноходних компаній в Україні.

  Учасники  наради обговорили внесення змін до проекту наказу, зокрема в частині  надання знижок на накатні судна та їх класифікації.

  Юрій Лавренюк  наголосив, що нормативно-правова база є застарілою та втратила  актуальність.  «Необхідно  вирішити питання надання знижок на накатані  судна та визначення категорійності поромів. Ми маємо запровадити єдиний  тариф оперування суднами в акваторії Чорного моря. Це питання є  складовою у впровадженні економічної ініціативи "Один пояс - один шлях".  Питання важливе, питання актуальне», - підкреслив заступник Міністра.

  За  результатами наради учасники ухвалили компромісне рішення щодо  категорійності поромів та умов надання знижок на портові збори. «Ставка  портових зборів буде залежати від кількості суднозаходів в порт.  Кількість суднозаходів буде прив’язуватись до лінії оперування. Ми  повинні розвивати ринок Ro-Ro перевезень в Україні. До прикладу, частка  таких перевезень у портах країн Балтики становить 50%, в Україні лише  5%. Це розгрузить українські автошляхи та переведе частину вантажу з  суші на море. Наше завдання запропонувати перевізникам комфортні, гнучкі  та прозорі тарифи», - наголосив Юрій Лавренюк.