• In English
 • Ми хочемо побачити в оновленій стратегії НАТО відповідь, що Росія не має права голосу в Альянсі, — Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 червня 2021 року о 16:45

  В оновленій Стратегії НАТО на наступні 10 років Україна розраховує побачити сигнали щодо політики відкритих дверей, а також відповідь, що Росія не має права голосу у НАТО. На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина у ході безпекового форуму Atlantic-Black Sea Security Forum-2021, організованого Інститутом Аспена в Румунії та Black Sea Trust of the German Marshall Fund.

  «Росія не грає в різні ігри з різними столицями. Усі ми – ЄС, НАТО та країни, які хочуть приєднатися до цих організацій та бути частиною демократичного світу, усі ми є «партнерами на Заході». Ми точно знаємо, що Росія має чіткий план щодо західного світу і вони чудово знають, що існує багато питань, які розділяють західних партнерів. Тому найкращою відповіддю у найближчій перспективі буде показати трансатлантичну єдність у питаннях, де немає консенсус», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що визнання членами Альянсу вагомого внеску України до колективної безпеки НАТО стало одним із факторів, який вплинув на формування консенсусу для запрошення України до Партнерства з розширеними можливостями НАТО (ЕОР).

  За її словами, країни в останній хвилі розширення НАТО були в тих же умовах, що і Україна з Грузією сьогодні. Тоді також бракувало консенсусу між партнерами, була осторога щодо російської загрози та дискусії серед скептиків, однак, зрештою ці рішення були ухвалені.

  «Так само рішення щодо України та Грузії були схвалені на Бухарестському саміті 2008 року. І сьогодні, через 13 років, нам потрібно подумати, як ці рішення матеріалізувати. Ми розуміємо, що процес розширення — це довготривалий процес, однак для безпеки та стабільного демократичного розвитку регіону важливою є ясність щодо майбутнього членства України та Грузії. Надання ПДЧ Україні та Грузії буде найкращою відповіддю автократичним режимам та підтвердженням єдності серед союзників», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр також зазначила, що сьогодні важливо сконцентруватися на формуванні чіткої стратегії та єдиних політик для протидії гібридним загрозам, кіберзагрозам та дезінформації, а також більше інвестувати у військову мобільність з партнерами.