• In English
 • Мета Міндовкілля - кліматична нейтральність до середини століття

   Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський у прямому ефірі на форумі «Україна-30. Екологія» розповів про проекти, які розробила команда Міндовкілля для посилення ролі України у глобальній боротьбі зі зміною клімату.

  «Глобальна зміна клімату - один з найбільших викликів людства. Нам потрібно зменшувати викиди парникових газів, щоб попередити катастрофічні наслідки і адаптуватись до змін, які вже є неминучими. За оцінками вчених, суспільство вже майже дійшло до позначки незворотних змін глобального потепління», - зазначив Роман Абрамовський.

  Спільно з нашими міжнародними партнерами Міндовкілля робить свій посильний внесок в боротьбу зі зміною клімату. Це, зокрема:

  • стимулювання модернізації енергетики, комунальної інфраструктури та промисловості, які працюватимуть на основі нових і енергоефективних технологій;
  • розвиток відновлюваних джерел енергії і поступове скорочення використання вугілля;
  • розвиток електричного транспорту, утеплення будівель і ще багато інших заходів, які допоможуть зробити нашу країну більш конкурентною, кращою для життя і екологічно безпечною.

  Крім того, вже підготували проект Другого НВВ; прийняли законодавство і запустили систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів на промислових підприємствах; прийняли законодавство у сфері обігу озоноруйнівних речовин; розробили стратегію з екобезпеки та адаптації до зміни клімату в Україні до 2030 року.

  Міндовкілля наразі працює над створенням Українського кліматичного фонду. Його суть полягає в тому, що у нього потраплятимуть усі екологічні податки, у тому числі, податок на викиди двоокису вуглецю. Кошти, які надходитимуть у фонд, мають спрямовуватися виключно на природоохоронні заходи, в першу чергу на заходи з пом'якшення впливу на довкілля і декарбонізацію.