• In English
 • Матвій Бідний зустрівся з Єврокомісаром Іліяною Івановою
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 25 січня 2024 року о 15:44

  У день офіційного початку скринінгу українського законодавства в рамках переговорного процесу про вступ України в ЄС т. в. о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний зустрівся з Єврокомісаром з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Іліяною Івановою для обговорення подальших кроків задля розвитку співробітництва з європейською стороною у сферах молоді та спорту.

  Під час зустрічі Матвій Бідний наголосив на необхідності впровадження спеціальних програм підтримки української молоді, яка тимчасово перебуває у державах-членах ЄС, з метою їхньої адаптації в суспільне життя європейських країн та разом з тим висловив сподівання, що зазначені питання будуть включені до порядку денного чергового засідання Європейської Ради з питань молоді, культури та спорту.

  Було відзначено, що завдяки спільним рішучим крокам України та Європейської Комісії, незважаючи на триваючу агресивну війну з боку росії, досягнуто значних результатів в рамках розширення можливостей для українських молодіжних та спортивних організацій у рамках програми ЄС «Еразмус+».

  «Українські молодіжні та спортивні організації вже активізувалися в напрямку налагодження зв’язків задля створення спільних проектів з європейськими організаціями. Це окремий раз підтверджує, що Україна – це Європа. У нас спільні цінності та спільні інтереси», – підкреслив Матвій Бідний.

  На зустрічі також йшлося про затвердження стороною ЄС Регламенту про заснування Українського фонду та розробку Плану, який буде містити бачення щодо відновлення, реконструкції та модернізації України, а також щодо реформ, які необхідно здійснити у рамках процесу вступу до ЄС. Матвій Бідний закликав приділити увагу питанню повернення української молоді та її участі у відбудові, в тому числі під час цьогорічної Конференції з питань відновлення України (URC2024) у Берліні.

  Однією з важливих тем двосторонньої зустрічі стала солідарна з українською стороною позиція багатьох європейських урядів та спортивних організацій стосовно неприпустимості участі російських і білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях, у тому числі Олімпійських іграх, поки триває агресія рф проти України.

  Очільник Міністерства ознайомив Єврокомісара із створеною на сайті відомства базою даних спортсменів і тренерів країн-агресорів, які підтримують війну проти України, та закликав європейську сторону також використовувати і поширювати ці дані з метою їх недопущення до змагань, в тому числі застосувати візові обмеження.

  Іліяна Іванова запевнила у подальшій незмінній підтримці України Європейським Союзом, а також у готовності продовжувати, спільними зусиллями, здійснення санкційного тиску на країни-агресори.

  З метою продовження спільного діалогу та координації дій, Матвій Бідний запросив Іліяну Іванову відвідати Україну, а також розробити спільний план заходів у контексті реалізації ініціативи «Львів – Європейська молодіжна столиця 2025».