• In English
 • Матвій Бідний відкрив спеціалізований тренінг зі спортивної дипломатії
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 25 червня 2024 року о 09:45

  Т в. о. Міністра молоді та спорту Матвій Бідний відкрив перший день спеціалізованого тренінгу зі спортивної дипломатії для представників спортивних організацій і дипломатів. 

  «Спорт відкриває поле широких можливостей для дипломатів, так само як і дипломатія має велике значення у світі спорту. Є багато прикладів в історії, коли через спорт, вирішували дуже важливі питання міжнародних відносин. Ну і знову ж таки, сьогодні ми стикаємося з тим, що державні питання також мають відстоювати через інструменти спортивної дипломатії», — наголосив очільник Мінмолодьспорту.

  Матвій Бідний також відзначив, що відкриття спеціалізованого тренінгу збіглось із Міжнародним днем жінок у дипломатії та привітав учасниць курсу.

  Авторка та головна лекторка тренінгу — Ешлі Хаффман, докторка філософії, колишня керівниця відділу спортивної дипломатії Державного департаменту США, у минулому — директорка з питань гендерної рівності в некомерційній організації Athletes for Hope і професорка Університету Теннессі. Засновниця Центру спорту, миру та суспільства і Глобальної спортивної наставницької програми для міжнародних лідерів жіночого спорту.

  Ініціаторка курсу — заступниця Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Вікторія Рясна привітала учасників та побажала плідного навчання. Вона наголосила, що навіть склад учасників, серед яких є дипломати та представники спортивних федерацій — доводить, що спорт обʼєднує людей. 

  На курсі також виступила Директорка департаменту публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Вікторія Ляліна. Вона відзначила важливість публічної дипломатії для реалізації національних інтересів на міжнародній арені. 

  Курс «Спортивна дипломатія» має на меті надати учасникам знання та навички для ефективної роботи на міжнародній арені. 

  Організатори заходу: Міністерство молоді та спорту України, Міністерство закордонних справ України та Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС, за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine та ІСАР Єднання.