Матвій Бідний: Спорт має бути доступним кожному — незалежно від віку, фізичної підготовки чи фінансових можливостей

Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 02 травня 2025 року о 15:14

Ми працюємо над тим, щоб спорт став доступним кожному, незалежно від віку, рівня фізичної підготовки чи фінансових можливостей, — наголосив Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний у марафоні «Єдині новини».

Він підкреслив, що за чотири роки реалізації проекту Президента України «Активні парки – локації здорової України» проведено десятки тисяч масових фізкультурно-оздоровчих заходів, у яких взяли участь понад 3 мільйони українців — це майже десята частина населення. У проекті задіяно близько 600 координаторів, які організовують активності в громадах по всій країні — на вулицях, у парках, ТРЦ. Заняття є безкоштовними, доступними, не потребують спеціального обладнання. Також діє мобільний застосунок «Активні парки».

Міністр наголосив на важливості створення умов, де діти можуть безпечно та цікаво займатися спортом поблизу дому. В межах проекту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» лише цього залучили понад 700 тисяч школярів, а кількість видів спорту збільшено до семи. Додано гандбол і регбі-5. Також запустили шкільні ліги з легкої атлетики та шахів.

Особливу увагу Міністерство приділяє підтримці ветеранів через фізичну активність і психологічну реабілітацію. У межах проекту «Активні парки – Нестримні» вже працює понад 120 адаптивних клубів, до кінця року планується відкрити 200.

«Це місця, де ветерани безкоштовно займаються фізичною культурою, відновлюються через заняття спортом, але найголовніше – отримують психологічну підтримку і повертаються в суспільство та відчувають себе потрібними. Ми маємо забезпечити ветеранів особливою шаною, піклуванням та можливостями реалізувати себе після війни. Це наше спільне завдання, держави та суспільства», — наголосив Матвій Бідний.

Також запущено спеціальну освітню програму, де вже підготовлено понад сто тренерів, які працюють з ветеранами, людьми з інвалідністю.

Міністр також підкреслив, що розвиток безбар’єрного середовища є одним із основних пріоритетів Міністерства. Зокрема, минулого року відкрито басейн у Західному реабілітаційно-спортивному центрі, що відповідає найвищим стандартам доступності в Україні та Європі, де можуть тренуватися люди з будь-якими нозологіями.

«Війна колись закінчиться, і ми маємо бути готові забезпечити людей безбарʼєрною спортивною інфраструктурою. І я саме про локальні спортивні майданчики, урбан-парки, баскетбольні майданчики, а не про великі палаци спорту чи льодові арени. Ми маємо зробити так, щоб можна було займатися спортом одразу біля дому. Близько, безкоштовно та безбарʼєрно», — зазначив Міністр.