• In English
 • Масштабні навчання правоохоронців: Як МВС пильнуватиме безпеку на травневих масових заходах
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 07 травня 2018 року о 18:37

  У навчальному центрі Національної гвардії України в Нових Петрівцях завершилися тактико-спеціальні навчання з питань безпеки під час травневих масових заходів, зокрема 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та фіналу Ліги чемпіонів. До забезпечення порядку будуть залучені підрозділи Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Держприкордонслужби. Навчання пройшли під головуванням першого заступника Міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.

  Правоохоронці відпрацювали тактику дій з припинення групових порушень громадського порядку, знешкодження вибухових предметів та практичні дії пожежно-рятувальних підрозділів.

  За словами першого заступника Міністра, головне завдання навчань – удосконалення дій особового складу та готовність до всіх ситуацій, які можуть виникнути. У підготовці правоохоронців беруть участь міжнародні інструктори.

  До забезпечення правопорядку 9 травня буде залучено понад 17 тисяч працівників Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби та ДСНС. Під час фіналу Ліги чемпіонів у посилений режим несення служби будуть переведені близько 12 тисяч правоохоронців.

  «Особовий склад розуміє свої завдання та продемонструє високу відповідальність і професійність. Тому всі емоції, вподобання – вбік, залишаємо тільки закон, професіоналізм, відповідальність і готовність надати допомогу нашим громадянам, якщо це буде необхідно», – наголосив Сергій Яровий.

  Він повідомив, що вже створено координаційний штаб для організації роботи правоохоронних підрозділів, проведені навчання працівників ситуаційних центрів, а на черзі – тренування на головних об’єктах фіналу Ліги чемпіонів: в аеропорті «Бориспіль» та Національному спортивному комплексі «Олімпійський». Налагоджено взаємодію між різними структурними підрозділами.

  «Сьогодні ми показали декілька найбільш імовірніших сценаріїв порушення громадської безпеки, а також алгоритмів дій, які можливо спрогнозувати. Ми розуміємо, що працюємо в місті, де захист громадян – наша основна задача», – зазначив перший заступник міністра внутрішніх справ.

  Заступник голови Національної поліції – начальник поліції міста Києва Андрій Крищенко сказав, що загалом до несення служби під час травневих масових заходів будуть залучені патрульні, тактичні групи, кінологи, вибухотехніки та антиконфліктні групи.

  «До складу кожного підрозділу входитимуть правоохоронці, які вільно володіють англійською мовою», – запевнив він.

  Голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас відзначив, що МВС врахувало досвід минулих років з питань забезпечення публічного порядку.

  «Ми вже побачили позитивні результати роботи правоохоронних підрозділів під час публічних заходів у Одесі 2 травня. Дуже активно залучаються антиконфліктні поліцейські групи, що дає змогу уникнути негативних ситуацій», - додав він.

  «Найголовніше для нас, щоб Україну сприймали як державу, спроможну забезпечити публічний порядок та безпеку», – зауважив Сергій Яровий.