• In English
 • Марина Лазебна взяла участь у презентації інформаційної кампанії проти насильства «Річ у тім 2.0»
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 26 листопада 2021 року о 12:00

  25 листопада в рамках Всесвітньої акції «16 днів активізму проти насильства» Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у презентації кампанії «Річ у тім 2.0», яка вже другий рік поспіль проводиться за ініціативою Міністерства внутрішніх справ під патронатом Офісу віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, за участю першої леді України Олени Зеленської та за підтримки міжнародних партнерів.

  Інтерактивна соціальна ініціатива «Річ у тім 2.0» поєднала в собі виставку та онлайн-кампанію, де представлені 16 предметів, пов'язаних з реальними випадками домашнього насильства та створені 16 відеороликів за участю відомих особистостей, які озвучили реальні історії постраждалих від домашнього насильства.

  «Поряд з вами, серед ваших друзів та знайомих точно є люди, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства і просто зараз намагаються впоратись з ним», - зазначила Марина Лазебна під час свого виступу на презентації.

  Вона підкреслила, що кожен, хто стикається з домашнім насильством, будь-яким його проявом – економічним, фізичним, сексуальним, повинен знати декілька важливих речей.

  «По-перше, ви не винні - винен ваш кривдник. Немає виправдання насильству. Це не прояв кохання, не метод виховання, не приватна справа. Насильство - це злочин. Жодна людина на це не заслуговує. Ви на це не заслуговуєте.

  По-друге, не мовчіть! З домашнім насильством може зіштовхнутись кожен, навіть найсильніші, найрозумніші та найуспішніші люди. Не соромно сказати, що вам потрібна допомога. Вона справді потрібна. Ми хочемо та можемо вам допомогти, але для цього необхідно вас почути. Повідомте, зателефонуйте на урядову «гарячу лінію» 15-47, а в критичній ситуації - до поліції 102. І якщо стали свідком насильства, – не мовчіть! Можливо, так ви врятуєте життя і точно врятуєте долі.

  І по-третє, і це головне, - вихід є! Ваше життя справді може змінитись. Як змінилось у багатьох, хто вже наважився і зробив перший крок. Ви можете повернути собі радість від кожного дня та впевнений погляд у майбутнє. Допоможіть дітям побудувати життя без насильства, в я кому вони поважатимуть себе, будуть впевнені у собі та в тому, що світ до них дружній і в ньому безліч можливостей», - наголосила Міністр.

  За словами Марини Лазебної, все більше людей довіряють державі і наважуються попросити про допомогу. Кількість звернень зросла на 45% за рік. В п’ять разів частіше стали звертатись діти. В два рази частіше – чоловіки.

  Для надання людям, постраждалим від домашнього насильства, необхідних послуг якнайближче до місця проживання в Україні працюють близько 600 спеціалізованих служб підтримки. Це мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, притулки, консультаційні служби.

  «Ми бачимо різні життєві ситуації і готові надати саме таку допомогу, яка потрібна. Іноді людині необхідна психологічна підтримка у рішенні не терпіти насильство, іноді – юридична порада, іноді – допомога у працевлаштуванні, щоб здобути економічну самостійність. У кризових випадках потрібен захист поліції, тимчасовий притулок, де можна відновитись та розпочати нове життя», - підкреслила Марина Лазебна.

  Головне, що ми як країна зробили свій вибір про те, що насильство не є нормою. Ми не збираємось його замовчувати та толерувати. Ми беремо на себе відповідальність і спільно протидіємо кожному його прояву та допомагаємо постраждалим.

  Довідково

  Щороку в період із 25 листопада до 10 грудня, проводитися Всесвітня акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Її мета: інформування суспільства щодо неприпустимості будь-яких проявів насильства, створення нульової толерантності до цього явища, а також привернення уваги до того, що постраждати від насильства може кожен/-а.