• In English
 • Марина Лазебна та Моніка Навіцкєнє обговорили створення міжпарламентської робочої групи з питань деінституціалізації
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 19 березня 2021 року о 15:46

  Сьогодні, 19 березня 2021 року, відбулась зустріч Міністра соціальної політики України Марини Лазебної з Міністром соціального захисту та праці Литовської Республіки Моніки Навіцкєнє.

  Під час зустрічі сторони обмінялись досвідом щодо надання підтримки вразливим верствам населення під час поширення коронавірусної інфекції COVID-19, протидії домашньому насильству та впровадження реформи деінституціалізації.

  Марина Лазебна зазначила, що з 2018 року Україна йде шляхом реформування інтернатних закладів, кожній дитині краще в сім’ї і кожен має зрозуміти, що немає кращого оточення для дитини, ніж сім’я.

  Шлях України - це європейський шлях переходу від інституційного догляду до сімейних форм виховання та надання соціальних послуг на рівні громад.

  Моніка Навіцкєнє зазначила, що в наших країнах реформи йдуть в одному напрямку і надзвичайно важливо тісно співпрацювати.

  На зустрічі були презентовані результати проекту щодо реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей і розвитку форм сімейного виховання у Тернопільській області. Адже методики і підходи, які застосовувались у рамках проекту, довели свою ефективність і спроможність зменшувати залежність вразливих сімей з дітьми від інституційного виховання.

  За результатами зустрічі та з метою налагодження тісної співпраці сторони домовились про наступні кроки:

  • ініціювати запровадження програм TWINNING за підтримки ЄС,
  • долучитися до створення міжпарламентської робочої групи з питань співпраці у сфері переходу від інституційного догляду за дитиною до сімейних форм виховання,
  • створити спільні робочі групи з окремих питань соціальної політики.

  Довідково

  18 березня 2021 року в рамках офіційного візиту Президента Литовської Республіки Гітанаса Наусєди в Україну, під час зустрічі глав держав за результатами засідання Ради Президентів України та Литовської Республіки Міністр соціальної політики Марина Лазебна та Міністр соціального захисту та праці Литовської Республіки Моніка Навіцкєнє підписали Меморандум про співпрацю у сфері переходу від інституційного догляду до сімейних форм виховання та надання соціальних послуг на рівні громад в межах якого сторони організовуватимуть зустрічі фахівців та експертів та інші заходи для обміну інформацією.