• In English
 • Марина Лазебна обговорила захист прав українців, європейську перспективу та відбудову України з головою Комітету з питань працевлаштування та соціальних справ Європарламенту
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 16 травня 2022 року о 23:01

  Міністр соціальної політики України Марина Лазебна та Голова Комітету з питань зайнятості та соціальних справ Європейського парламенту Драгош Пислару під час зустрічі домовились про співпрацю щодо формування транскордонної політики захисту соціальних прав українців, які вимушено перемістились в країни ЄС, а також щодо стратегії відбудови України, зокрема розвитку соціальної сфери, за фінансової підтримки ЄС.

  Драгош Пислару висловив повну підтримку України щодо перспектив членства у Європейському Союзі та запевнив у готовності кожного з членів Комітету працювати з Міністерством у цьому напрямку. Він детально розповів про інструменти, які має у своєму розпорядження Комітет, і запропонував допомогу у їх використанні для координації роботи щодо захисту прав Українців на рівні Європейського союзу та підтримки приєднання України до ЄС.

  Марина Лазебна представила пропозиції до транскордонної політики захисту прав українців, які вимушено перемістились в країни ЄС, які забезпечать баланс інтересів приймаючих країн та гарантії соціального захисту нашим громадянам при поверненні додому. Зокрема, ці пропозиції стосуються координації політик України та країн ЄС щодо виплати соціальних допомог, гарантування трудових прав при працевлаштування українців за кордоном, пенсійних гарантій та захисту прав дітей.

  Міністр соціальної політики поінформувала, що Президент України Володимир Зеленський створив Національну Раду по відновленню України. В її рамках почали працювати міжвідомчі робочі групи, які формують за кожним конкретним напрямком візію та план відбудови держави, в тому числі, щодо зміцнення та розвитку системи соціального захисту.

  Сторони домовились про використання комунікаційних можливостей Комітету з питань працевлаштування та соціальних справ Європарламенту для представлення в подальшому стратегії відбудови України, зокрема розвитку соціальної сфери, для залучення фінансової підтримки ЄС.