• In English
 • Максим Субх взяв участь у церемонії офіційного започаткування діяльності Посольства України в ДРК
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 11 квітня 2024 року о 13:36

  10 квітня в рамках турне країнами Африканського континенту спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх здійснив візит до Демократичної Республіки Конго з метою участі у церемонії офіційного започаткування діяльності Посольства України у м.Кіншаса. 

  У заході також взяли участь високі представники Міністерства закордонних справ та Франкофонії ДРК, конголезької громадськості, члени акредитованого в ДРК дипломатичного корпусу та представники ЗМІ. 

  «Відкриття української дипломатичної установи у м.Кіншаса та нещодавнє відкриття Почесного консульства ДРК у м.Ужгород є свідченням зацікавленості наших країн в активізації двостороннього співробітництва на усіх рівнях», - зазначив Максим Субх.

  Під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ та Франкофонії Демократичної Республіки Конго Крістофом Лутундула Апала Пен’Апала, спецпредставник високо оцінив позицію ДРК щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у її протидії збройній агресії російської федерації. Максим Субх висловив вдячність уряду ДРК за надану згоду на відкриття дипломатичного представництва України. Сторони обговорили перспективи розвитку двостороннього співробітництва, а також взаємодію у рамках міжнародних організацій. Максим Субх передав особисте послання Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби очільнику зовнішньополітичного відомства ДРК та запросив Кіншасу взяти участь у Глобальному саміті миру.

  Максим Субх поінформував Крістофа Лутундулу Апала ПенʼАпалу про стан реалізації ініціативи Президента України щодо забезпечення продовольчої безпеки Африканського  континенту.

  У рамках візиту до ДРК, також відбулася зустріч спецпредставника з Віце-премʼєр-міністром, міністром національної оборони та колишніх комбатантів Демократичної Республіки Конго Жан-Пʼєром Бембою Гомбо.

  Офіційне відкриття Посольства України у ДРК відбулося у рамках виконання доручення Президента України з посилення дипломатичної присутності України на Африканському континенті. Найближчим часом планується відкриття дипломатичних установ України ще у пʼяти країнах Африки.