• In English
 • Максим Степанов: Якщо в учня виявлять COVID-19, весь клас піде на самоізоляцію
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 27 серпня 2020 року о 15:50

  Міністерство охорони здоров’я запроваджує низку протиепідемічних заходів для безпечного навчання учнів та студентів, а також роботи працівників навчальних закладів під час освітнього процесу. Про це сьогодні під час брифінгу МОЗ заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

  “Ми рекомендуємо максимально обмежити пересування учнів між навчальними класами/аудиторіями, використовувати всі входи й виходи та розробити спеціальні маршрути для уникнення скупчень дітей. Також рекомендовано проводити уроки з інтервалом у 15 хвилин”, — повідомив Максим Степанов.

  За словами очільника МОЗ, учні або студенти, в яких під час навчання виявили ознаки захворювання, мають надіти маску та бути ізольованими в окреме приміщення. Після цього інформуються батьки, і приймається узгоджене рішення про транспортування дитини у медичний заклад. Приміщення, де перебував хворий, треба ретельно провітрити та дезінфікувати.

  Якщо в класі є підтверджений випадок захворювання на COVID-19 в одного з учнів чи студентів, весь клас або група йде на самоізоляцію. Таке рішення приймає епідеміолог на основі епідеміологічного дослідження.

  Крім цього, у шкільних їдальнях заборонено організовувати харчування дітей за принципом "шведського столу" та самообслуговування. Навчальний заклад має скласти графік годування та забезпечити дистанцію в 1,5 метра між столами. За столом водночас має перебувати не більше чотирьох учнів або студентів. Працівники їдалень повинні працювати в захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви, зобов'язані використовувати захисні окуляри або щитки. Адміністрація навчального закладу має скласти розклад харчування для різних класів, щоб уникнути скупчень у приміщенні.

  Окремо наголошуємо, що всі ці правила діють для вищих та середніх навчальних закладів країни.