• In English
 • Максим Степанов: У разі дотримання правил карантину вихідного дня країні вдасться уповільнити поширення COVID-19
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 16 листопада 2020 року о 14:25

  За умови дотримання передбачених карантином вихідного дня обмежень, країні вдасться зупинити стрімке розповсюдження COVID-19. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу.

  “COVID-19 — досить важка хвороба. Прошу всіх дотримуватись карантинних правил, які введені в нашій країні. Адже, якщо навіть на два дні розірвати ланцюг передачі хвороби, ситуацію із рівнем захворюваності буде утримано на тих цифрах, які маємо зараз, а ураганне зростання кількості нових випадків вдасться призупинити. Якщо в суботу та неділю у нас дійсно в повному обсязі не працюватимуть визначені постановою Уряду заклади, ми отримаємо очікуваний результат”, — наголосив очільник МОЗ.

  Максим Степанов нагадав, що аналогічний механізм протидії коронавірусній хворобі був запроваджений в Ізраїлі влітку цього року. Тоді унаслідок введення карантину вихідного дня за три тижні країні вдалося знизити рівень захворюваності на 20%.

  Водночас Міністр Максим Степанов зазначив, що повний локдаун, запроваджений в багатьох країнах світу, з погляду протиепідемічних заходів — найефективніший метод протидії, адже повністю розриває ланцюг передачі хвороби. Проте, за розрахунками Мінфіну та Мінекономіки, його запровадження в Україні призведе до краху економіки.

  Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України запровадив з 14 до 30 листопада 2020 року карантин вихідного дня, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки.