• In English
 • Максим Степанов представив зміни до другого етапу медичної реформи
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 19 червня 2020 року о 18:24

  Керівництво Міністерства охорони здоров’я України доповнить другий етап медичної реформи, який стартував з 1 квітня, низкою заходів, які покликані не допустити звільнення медиків та закриття лікарень, а також забезпечити українців якісною медициною. Цю ініціативу МОЗ підтримує Президент України Володимир Зеленський та Уряд на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. 

  Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на позачерговому засіданні Уряду 19 червня.

  «Проектом акта пропонується встановити з 1 вересня доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я. Лікарям у розмірі 70% від посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом. Фахівцям із базовою вищою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей  у розмірі 50% мінімальної заробітної плати, а молодшим медичним сестрам у розмірі 25% зарплати», - підкреслив Максим Степанов.

  Також серед актів, ухвалених на засіданні Уряду, передбачається, що тариф гострого інфаркту буде змінено із 16 001,43 грн до 30 109 грн, а тариф на гострий мозковий інсульт замість 19 332,31 грн становитиме 26 947 грн. «Ми будуємо так соціально-економічну модель медицини, яка дозволить досягти якості та доступності медичної послуги для пацієнтів та гідної оплати праці для медичних працівників», - додав Максим Степанов.

  Як заявив Міністр охорони здоров’я,  в результаті прорахунків у підготовці до другого етапу реформи, яку здійснювало попереднє керівництво МОЗ, виникла диспропорція у фінансуванні медичних закладів, невиконання анонсованого безоплатного лікування пацієнтів, заробітна плата медпрацівників залишилася на такому ж рівні, а тарифи на медичні послуги – виявилися несправедливими та не відповідають реаліям життя.

  Серед медичних установ, які опинилися під загрозою закриття, як підкреслив Максим Степанов, опинилися психіатричні лікарні, районні та обласні лікарні, медико-генетичні центри, протитуберкульозні заклади, реабілітаційні центри та центри медичної допомоги, дитячі та інфекційні лікарні, а також спеціалізовані медичні центри.

  Нинішнє керівництво МОЗ налаштоване виправити ситуацію і, окрім вищезазначених ініціатив, представило ініціативи щодо фінансування інтернатури, а також фінансування закладів охорони здоров’я на рівні не нижчому, ніж у 2019 році.